Sağlık Bakanlığı 7 Kasım Pazar güncel koronavirüs tablosunu açıkladı... Bakan Koca hedefi duyurdu

Sağlık Bakanlığı 7 Kasım Pazar 2021 güncel koronavirüs tablosunu açıkladı. Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs tablosuna göre son 24 saatte Türkiye genelinde 200 vatandaş daha koronavirüs nedeniyle vefat etti. Yapılan 347 bin 783 koronavirüs testinden 25 bin 304'ünün sonucu pozitif çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Covid-19 testleri, hastalarımızın tedavisi, Turkovac’ın yaygın kullanıma hazırlığı devam ediyor. Hedefimiz, şu günlerin bir an önce unutulması" dedi

Google Haberlere Abone ol
Sağlık Bakanlığı 7 Kasım Pazar güncel koronavirüs tablosunu açıkladı... Bakan Koca hedefi duyurdu

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 7 Kasım Pazar 2021 verilerine göre, 347 bin 783 test yapıldı.

Son 24 saatte, 25 bin 304 yeni vaka tespit edildi. 28 bin 852 kişi de sağlığına kavuşurken corona nedeniyle bugün 200 kişi hayatını kaybetti.

BAKAN KOCA’DAN UYARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Salgın gündeminden yorulduğunuzun farkındayız. Siz tedbirlere uyun, aşınızı olun; yapılması gereken başka ne varsa o görev bizim. Covid-19 testleri, hastalarımızın tedavisi, Turkovac'ın yaygın kullanıma hazırlığı devam ediyor. Hedefimiz, şu günlerin bir an önce unutulması” dedi.

İşte o açıklama:

AŞILAMADA İLK SIRADA ORDU VAR

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Ordu'yu Amasya, Muğla, Kırklareli, Osmaniye, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Edirne takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Batman, Diyarbakır, Siirt, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt takip etti.

DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 6 Kasım verilerine göre, dün 358 bin 326 test yapılmıştı. Dün, 27 bin 474 vaka tespit edilirken, 203 kişi hayatını kaybetmiş ve 30 bin 584 kişi sağlığına kavuşmuştu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin