Sağlık Bakanlığı 30 Ekim Cumartesi güncel koronavirüs tablosunu açıkladı! Bakan Koca İzmir depremi ile koronavirüs ölümlerini karşılaştırdı

Sağlık Bakanlığı 30 Ekim Cumartesi 2021 güncel koronavirüs tablosunu açıkladı. Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs tablosuna göre son 24 saatte Türkiye genelinde 203 vatandaş daha koronavirüs nedeniyle vefat etti. Yapılan 344 bin 163 koronavirüs testinden 23 bin 96'sının sonucu pozitif çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir depremi ile koronavirüs ölümlerini karşılaştırdı.

Google Haberlere Abone ol
Sağlık Bakanlığı 30 Ekim Cumartesi güncel koronavirüs tablosunu açıkladı! Bakan Koca İzmir depremi ile koronavirüs ölümlerini karşılaştırdı

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 30 Ekim verilerine göre, 344 bin 163 test yapıldı.

Son 24 saatte, 23 bin 96 yeni vaka tespit edildi. 28 bin 632 kişi de sağlığına kavuşurken corona nedeniyle bugün 203 kişi hayatını kaybetti.

BAKAN KOCA’DAN UYARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “30 Ekim 2020 İzmir depremi hepimizi sarsmıştı. Depremde 117 insanımız can verdi. Bir anda yıkımlara yol açan bir afet! Kayıpları; hastalığa bağlı, süreci bilinen ölümlerle elbette bir tutulamaz. Ama unutmayın: Sadece bugünkü vefat sayımız 203. Önlenmesi mümkün ölümler önlenmeli” dedi.

İşte Bakan Koca'nın o paylaşımı:

AŞILAMADA İLK SIRADA ORDU VAR

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Ordu'yu Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Osmaniye, Eskişehir, Balıkesir, Edirne ve Zonguldak takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Batman, Diyarbakır, Siirt, Muş, Mardin, Bingöl, Bitlis, Ağrı ve Bayburt takip etti.

DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 29 Ekim verilerine göre, dün 351 bin 373 test yapılmıştı. Dün, 24 bin 409 vaka tespit edilirken, 209 kişi hayatını kaybetmiş ve 30 bin 846 kişi sağlığına kavuşmuştu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin