Sağlık Bakanlığı 28 Kasım Pazar güncel koronavirüs tablosunu açıkladı... Vefat sayısındaki artış dikkat çekti, vaka sayısında düşüş görüldü, Sağlık Bakanı Koca 'umutlu' konuştu

Sağlık Bakanlığı 28 Kasım Pazar 2021 güncel koronavirüs tablosunu açıkladı. Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs tablosuna göre son 24 saatte Türkiye genelinde 203 vatandaş daha koronavirüs nedeniyle vefat etti. Yapılan 350 bin 385 koronavirüs testinden 21 bin 655'inin sonucu pozitif çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 'umutlu' konuştu, "Tabloda bir süredir ciddi değişkenlikler görülmüyor. Bu seyir, kontrolü kolaylaştırıyor." dedi.

Google Haberlere Abone ol
Sağlık Bakanlığı 28 Kasım Pazar güncel koronavirüs tablosunu açıkladı... Vefat sayısındaki artış dikkat çekti, vaka sayısında düşüş görüldü, Sağlık Bakanı Koca 'umutlu' konuştu

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 28 Kasım Pazar 2021 verilerine göre, 350 bin 385 test yapıldı. Son 24 saatte, 21 bin 655 yeni vaka tespit edildi. 20 bin 7 kişi de sağlığına kavuşurken corona nedeniyle bugün 213 kişi hayatını kaybetti.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Tabloda bir süredir ciddi değişkenlikler görülmüyor. Bu seyir, kontrolü kolaylaştırıyor. Tedbirlere daha fazla duyarlı olursak vaka sayılarında daha iyi sonuçlar elde edebiliriz. Salgın ortamından çıkış için, aşı gündemde ilk sırada yer alıyor. Aşınızı vaktinde yaptırın” dedi.

AŞILAMADA İLK SIRADA ORDU VAR

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Ordu'yu Osmaniye, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale,  Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Burdur takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt takip etti.

DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 27 Kasım verilerine göre, dün 358 bin 274 test yapılmıştı. Dün, 23 bin 759 vaka tespit edilirken, 192 kişi hayatını kaybetmiş ve 25 bin 103 kişi sağlığına kavuşmuştu.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin