Sağlık Bakanlığı 13 Şubat Pazar güncel koronavirüs tablosunu açıkladı. Vaka ve vefat sayısı korkutan seviyede... Bakan Koca'dan aşı ve tedbir uyarısı

Sağlık Bakanlığı 13 Şubat Pazar 2022 güncel koronavirüs tablosunu açıkladı. Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs tablosuna göre son 24 saatte Türkiye genelinde 276 vatandaş daha koronavirüs nedeniyle vefat etti. Yapılan 419 bin 556 koronavirüs testinden 73 bin 787'sinin sonucu pozitif çıktı. Sağlık Bakanı Koca "Bu yorucu gündemden hızla özgürleşmek, can kayıplarımızı azaltmak için vaka sayısını düşürmeliyiz. Aşı ve tedbir vakaları önler." uyarısında bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Sağlık Bakanlığı 13 Şubat Pazar güncel koronavirüs tablosunu açıkladı. Vaka ve vefat sayısı korkutan seviyede... Bakan Koca'dan aşı ve tedbir uyarısı

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 13 Şubat Pazar verilerine göre, 419 bin 556 test yapıldı. Son 24 saatte, 73 bin 787 yeni vaka tespit edildi. Bugün 70 bin 169 kişi de sağlığına kavuşurken corona nedeniyle 276 kişi hayatını kaybetti.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “6-12 ŞUBAT ARASINDA toplam yeni vaka sayısı iyileşen sayısından 106 bin fazla. Omicron kaynaklı bu fark yatan hasta sayımıza belirgin oranda yansımadı. Bu yorucu gündemden hızla özgürleşmek, can kayıplarımızı azaltmak için vaka sayısını düşürmeliyiz. Aşı ve tedbir vakaları önler” dedi.

AŞILAMADA İLK SIRADA HANGİ ŞEHİR VAR?

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Manisa takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 12 Şubat verilerine göre, dün 448 bin 347 test yapılmıştı. Dün, 86 bin 193 vaka tespit edilirken, 272 kişi hayatını kaybetmiş ve 73 bin 526 kişi sağlığına kavuşmuştu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin