Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan istifa eden doktorlarla ilgili açıklama. Bakan Koca duyurdu, 'bir kereye mahsus af' geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, memuriyetten istifa eden doktorlarla ilgili açıklamada bulundu. Bakan Koca, "Her ne suretle olursa olsun, memuriyetten istifa etmiş olan ve son TUS sınavındaki başarısıyla Eğitim ve Araştırma Hastaneleri dâhil olmak üzere bir uzmanlık eğitimi programına yerleşenler, bir defaya mahsus, kanunda belirtilen süreleri beklemeksizin asistanlığa başlayabilecek" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan istifa eden doktorlarla ilgili açıklama. Bakan Koca duyurdu, 'bir kereye mahsus af' geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Memuriyetten istifa eden doktorla ilgili yeni kararı duyuran Koca şu ifadeleri kullandı:

Her ne suretle olursa olsun, MEMURİYETTEN İSTİFA ETMİŞ OLAN ve SON TUS sınavındaki başarısıyla Eğitim ve Araştırma Hastaneleri dâhil olmak üzere bir uzmanlık eğitimi programına yerleşenler, bir defaya mahsus, kanunda belirtilen süreleri beklemeksizin asistanlığa başlayabilecek.

Halen YÖK kadrosunda asistanlık eğitimine devam eden uzmanlık öğrencilerinden mevzuat gereği NAKİL HAKKI ELDE EDENLER, talepleri halinde SBA kadrolarına da geçebilecek.

Hekimlik görevinden ayrılan, DHY kurasından sonra göreve başlamayıp görevden çekilmiş sayılan, daha önce bir programa yerleştiği halde devam etmeyen, 2022 birinci dönem TUS kontenjanlarındaki Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile Üniversite kadrolarını TERCİH EDEBİLİR Mİ? -Evet.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin