Sağlık Bakanı Fahrettin Koca eczanelerle ilgili yeni kararları duyurdu. Bakan Koca Türkiye Eczacılar Birliği toplantısının ayrıntılarını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, eczanelerin ilaç takip sisteminde düzenleme çalışmaları yapılacağını ve eczane ile ecza depolarında bulunması gereken ilaç listesinin güncelleneceğini açıkladı. Bakan Koca Türkiye Eczacılar Birliği ile yaptığı toplantının ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı.

Google Haberlere Abone ol
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca eczanelerle ilgili yeni kararları duyurdu. Bakan Koca Türkiye Eczacılar Birliği toplantısının ayrıntılarını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Eczacılar Birliği ile yaptığı toplantıyla ilgili, "Eczane ve ecza depolarında gerekli ilaç listesi güncellenecek" açıklamasında bulundu.

Bakan Koca, dün Türkiye Eczaneler Birliği Başkanı ve heyetiyle toplantı yaptığını belirterek açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, toplantıda alınan kararları Twitter hesabından açıklayarak, "Türkiye Eczacılar Birliği Başkanı ve üyeleriyle dün yaptığımız toplantıda şu konularda karar aldık. Pandemi nedeniyle eczanelerimizin İTS kayıtlarında meydana gelmiş olan uyumsuzluklara ilişkin düzenleme çalışmaları yapılacak. Güncel iyileştirme stok yönetimi daha etkin bir şekilde gerçekleştirilecek olup, tedarik sürecindeki minimuma indirgenecek. Eczane ve ecza depolarında gerekli ilaç listesi güncellenecek. Sağlık camiamızın sahiplerine hayırlı olsun" dedi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin