Sağanak yağış uyarısı geldi... Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı: 14:00 ile 21.00 arasına dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nde, saat 14:00 ile 21.00 arasına dikkat uyarısı geldi. Yapılan uyarıda bugün Ege Bölgesi'nde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; öğle saatlerinden itibaren İzmir, Manisa ve Aydın çevreleri ile Muğla'nın kuzey ve batı kesimlerinde etkili olacağı açıklandı. Meteoroloji, ayrıca Trakya ve Çanakkale için de kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Sağanak yağış uyarısı geldi... Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı: 14:00 ile 21.00 arasına dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde sağanak etkili olacağı belirtilerek, olası sel, su baskını, yıldırım ve doluya karşı dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden Ege Bölgesi için sağanak uyarısı yapıldı. Açıklamada, "Bugün Ege Bölgesi'nde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; öğle saatlerinden itibaren İzmir, Manisa ve Aydın çevreleri ile Muğla'nın kuzey ve batı kesimlerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yerel kuvvetli rüzgar ve fırtına, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

Ayrıca sağanağın saat 14:00 ile 21:00 arasında etkili olacağının tahmin edildiği belirtildi. 

Trakya ile Çanakkale'de Yerel Kuvvetli Yağış Bekleniyor!

Meteoroloji, Trakya ve Çanakkale için de uyarıda bulundu.

Açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Trakya ile Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." denildi.

Uyarıda özellikle bugün saat 22:00'a kadar kuvvetli yağış olacağı belirtildi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin