Sabah'ta Atilla Dorsay krizi! Dorsay'ın istifasını kim kabul etti, hangi yönetici itiraz etti?

Usta sinema yazarı Atilla Dorsay'ın bugün gazetede son yazısı yayınlandı. Peki Dorsay, istifasını verirken neler yaşandı?

Google Haberlere Abone ol
Sabah'ta Atilla Dorsay krizi! Dorsay'ın istifasını kim kabul etti, hangi yönetici  itiraz etti?

Emek'ın yıkım kararından dönüş olmayacağı dün polisin "Emek"çi eylemcilere sert müdahelesiyle netleşti. Bunun üzerine Sabah yazarı Dorsay, daha önce yaptığı açıklama dahilinde gazeteye istifasını verdi. Meslekten ayrıldığını açıkladı.Sabah Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak, istifayı kabul etti. Ancak durum Turkuvaz Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Albayrak'a gidince durum değişti. Albayrak bu istifaya itiraz etti. Şafak'a da "istifayı kabul ettiği" için tepki gösterdi. Ve kendisi bizzat Dorsay'ı aradı. Ancak usta sinema yazarı kararından ısrarcıydı.

Ve son yazısı bugün Sabah'ta yayınlandı.Türk sinemasının usta kalemi Atilla Dorsay, şimdilik emekliliğe ilk adımını attı. "Şimdilik" diyoruz çünkü bir umut mesleğine kaldığı yerden devam etmesini temenni ediyoruz.ATİLLA DORSAY'IN SABAH'TAKİ VEDA YAZISI:http://www.medyatava.com/haber/turk-sinemasinin-cinari-meslegi-birakti-iste-atilla-dorsay-in-son-yazisi_87675


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin