Sabah yazarı Ekşi Sözlük'ü hedef aldı

Sabah yazarı Melih Altınok, Ekşi Sözlük'ü hedef aldı. Hükümet yanlısı Sabah gazetesinin yazarı, Ekşi Sözlük hakkındaki iddialarıyla Ekşi Sözlük yazarlarını kızdırdı.

Google Haberlere Abone ol
Sabah yazarı Ekşi Sözlük'ü hedef aldı

Sabah yazarı Melih Altınok, Ekşi Sözlük'ü hedef aldı.

"Türkiye'de de ekşi sözlük gibi platformlar yıllardır benzer metotla manipülasyona devam ediyorlar" diyen Altınok, "Yalnızca kullanıcılara ifade zemini hazırlıyoruz diyerek çatır çatır siyasi aktivizm yapıyorlar. Böyle saçmalık olur mu?" ifadelerini kullandı.

Altınok şunları yazdı:

Ne var ki, yeri gelince ABD Başkanı'na bile uygulamaktan çekinmedikleri sınırlamaları, engellemeleri, uçurmaları, hesap kapatmaları hangi kriterlere göre yaptıkları meçhul. Kime göre neye göre... Üstelik bu keyfi sansürü, "iyi niyetli müdahale" olarak yargısal süreçlerden muaf tutulmak için kullanıyorlar.

Ne düzenek ama değil mi?

Türkiye'de de ekşi sözlük gibi platformlar yıllardır benzer metotla manipülasyona devam ediyorlar. Yalnızca kullanıcılara ifade zemini hazırlıyoruz diyerek çatır çatır siyasi aktivizm yapıyorlar. Ve gazetecileri, gazeteleri, televizyonları, internet sitelerinin kişisel hakları ve özgürlükleri korumaya yönelik sorumluluklarının hepsinden muaflar.

Böyle saçmalık olur mu?

Yüzlerce yılda elde ettiğimiz haklarımızı, özgürlüklerimizi bu cilalı tekellere yem mi yapacağız?

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin