Rusya'ya otomotiv devinden darbe. Japon otomotiv devi Toyota St. Petersburg kentindeki fabrikasını kapattı

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre otomotiv devi Toyota Rusya'daki fabrikasını kapattı. Yapılan açıklamaya göre şirket fabrikada çalışan işçilere olan yükümlülüklerini devam ettirecek; ülkede bulunan araçlara da satış sonrası desteğini sürdürecek,

Google Haberlere Abone ol
Rusya'ya otomotiv devinden darbe. Japon otomotiv devi Toyota St. Petersburg kentindeki fabrikasını kapattı

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre otomotiv devi Toyota Rusya'daki fabrikasını kapattı. Yapılan açıklamaya göre şirket fabrikada çalışan işçilere olan yükümlülüklerini devam ettirecek; ülkede bulunan araçlara da satış sonrası desteğini sürdürecek. 

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Toyota’nın St. Petersburg şehrindeki fabrikasını kapattığı belirtildi. Şirketin, fabrikada çalışan işçilere yönelik yükümlülüklerini yerine getirmeye devam edeceğine işaret edilen açıklamada, Toyota’nın Rusya’daki araçlarına yönelik satış sonrası desteğini ise sürdüreceği kaydedildi.

Açıklamada, fabrikanın geleceğiyle ilgili gerekli çalışmalara da başlandığı ifade edildi.

Rus Kommersant gazetesinde konuya ilişkin yer alan haberde, Toyota’nın Rusya pazarından çekilmediği ancak üretim için gerekli parçaların temin etmekte zorluk yaşadığı için fabrikayı kapatma kararı aldığı belirtildi.

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin