Rus Kadınlarının Güzellik Sırrı Ortaya Çıktı. İstenmeyen Tüylere Nohutla Çözüm! Bir Avuç Nohutla İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanız Mümkün

Yiyecek olarak kullanılan nohudun aynı zamanda güzellik malzemesi olarak kullanıldığını biliyor muydunuz? Rusya'daki kadınların güzellik sırrı da nohutta gizliymiş. O sır ortaya çıktı. Yüz ve vücuttaki istenmeyen tüylerden nohutla kurtulmam mümkün.

Google Haberlere Abone ol
Rus Kadınlarının Güzellik Sırrı Ortaya Çıktı. İstenmeyen Tüylere Nohutla Çözüm! Bir Avuç Nohutla İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanız Mümkün

Sofralardan eksik olmayan nohut, genelde yemeklerimizde kullanılan bir malzeme. Oysa güzellik uzmanlarının paylaşmadığı bir bilgi var. Nohut sayesinde istenmeyen tüy ve kıllarınızdan kurtulmanız mümkün olacak. Bu yazımızda sizlere nohutla istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemini detaylı olarak anlatacağız.

Nohut, en sevilen besinlerden biri olarak biliniyor ve sağlığımız için büyük faydaları bulunmaktadır. Ancak nohutu güzellik malzemesi olarak kullanmak da mümkündür. İşte nohutla ilgili internette pek yer almayan bilgi:

Günümüzde, güzelliğine önem veren kişiler doğal yöntemleri uygulamak istiyorlar.

İstenmeyen tüyler ve kıllar, çoğu kadın için sorun olmuştur. İşte nohut kürü, istenmeyen tüyler için etkili bir çözüm sunar. Her ne kadar kulağa tuhaf gelse de, istenmeyen tüylere karşı nohut uzun zamandır Rusya’da kullanılıyor. Nohut kürünün uygulanışı da gerçekten çok basit.

Rusya’daki Kadınların Güzellik Sırrı: Nohut Kürü

Rusya’daki kadınların güzellik sırrı olan nohut kürünün detaylarını sizler için derledik. İşte istenmeyen tüylere karşı nohut unu kürü:

Nasıl Yapılacak?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için sizler de aşağıdaki kürü uygulayabilirsiniz.

Malzemeler:

Yarım kase nohut unu
Yarım kase süt
1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu
1 tatlı kaşığı taze krema (Yağlı ciltler için önerilmiyor)

Rus Kadınlarının Güzellik Sırrı Ortaya Çıktı. İstenmeyen Tüylere Nohutla Çözüm! Bir Avuç Nohutla İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanız Mümkün

Uygulanışı:

Nohut ununu bir kaba koyun.
Üzerine süt, zerdeçal tozu ve kremayı ekleyerek çırpın.
Tüylerin büyüme yönüne sürün ve yarım saat bekleyin.
Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın.
Etkili Çözüm İçin Ne Yapılmalı?
Nohut unu kürünün etkilerinden yararlanabilmek için bu kürü haftada 2 kez tekrar etmek gerekiyor. 1 ayın sonunda ise istenmeyen tüylerinizin tamamen yok olmaya başladığını göreceksiniz.

Lazer uygulamaları günümüzde yaygın olsa da büyüklerimizin uyguladığı yöntemler birçok kişi tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Bir zararı var mı?

Nohut unu kürünün bilinen bir zararı yoktur. Şimdiye dek çok sayıda kişi bu kürü uygulayarak istenmeyen tüylerinden kurtulmayı başarmıştır. Yapmanız gereken tek şey tarifteki ölçülere uymak ve gereğinden fazla bekletmemek.

Uyguladığınız kürü 30 dakikadan fazla bekletmemeye özen göstermelisiniz. Cildiniz üzerinde herhangi bir yan etki gördüğünüzde uygulamayı derhal bırakın ve tekrar ettirmeyin.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin