'Rosetta' kuyruklu yıldızın yüzeyine indi, sosyal medya Türkiye gündemini eleştirdi!

Rossetta sondasının 67P Churyumov-Gerasimenko Kuyruklu Yıldızı'nın yüzeyine inmesi sosyal medyanın gündemine oturdu.

Google Haberlere Abone ol
'Rosetta' kuyruklu yıldızın yüzeyine indi, sosyal medya Türkiye gündemini eleştirdi!

Rossetta uzay aracının 67P Churyumov-Gerasimenko Kuyruklu Yıldızı'nın yüzeyine inmesi sosyal medyada ilgi odağı oldu. Görüntüler sonrasında sosyal medyada Türkiye gündemini de ilgilendiren yorumlar yapıldı. Özellikle bilim ve teknolojide gelinen nokta ile Türkiye'nin gündemini meşgul eden konular karşılaştırıldı.İşte, o yorumlar:

Hasan Rua ‏@HasanRua1993 yılında başlatılan Rosetta projesi için o günden bu güne toplam 1,4 milyar euro harcanmış. Diyanet İşleri'nin YILLIK bütçesine yakın.Erim Arkman ‏@erimarkman Hazır Rosetta tartışmaları sürerken, soru: Uzaya "gönderilen" ilk kozmonot, gerçekten gitmiş miydi acaba? Nasıl bu kadar emin olabildik? ;)

Tuluhan Tekelioğlu ‏@Tuluhantekeli  Offff sıkıldık ama bu AKSARAY muhabbetinden. Bir #Rosetta tasarlayın da görelim....

MuratSaraçoğlu ‏@MuratSaracoglu Bizim Allah'in hikmeti diye gökte seyreettigimiz kuyruklu yildiza indi Rosetta.

Sonsuza Dek ATATÜRK ‏@1881SonsuzaDek  Uzay aracı Rosetta 10 yıl önce başladığı yolculuğuna milyonlarca kilometre uzaklıktaki kuyruklu yıldıza inerek son verdi,biz hâlâ başörtüsü.

Hephaistos ‏@ademtarakci Bütün ülkelerin haber sitelerinin ana başlıklarında Rosetta'nın kuyruklı yıldıza inme haberi var. Bizim haberlerde de Kobani, zeytin, zam.

İbrahim Halil Şivgan ‏@ibrahimsivgan  Rosetta kuyruklu yıldıza iniş yaparken biz bugün Uludere'de dereleri temizliyoruz diye gurur duyuyorduk..


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin