Resmi Gazete'de yayımlandı... Kur korumalı mevduat hesaplarında yeni düzenleme. Usul ve esasları Merkez Bankası belirleyecek

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla kur korumalı mevduat hesaplarında düzenleme yapıldı. Yayınlanan karara göre vade sonunda yenileme imkanı getirildi. Merkez Bankası'nın belirlediği usul ve esaslar çerçevesinde komisyon ve masraf ödenebilmesine imkan sağlandı.

Google Haberlere Abone ol
Resmi Gazete'de yayımlandı... Kur korumalı mevduat hesaplarında yeni düzenleme. Usul ve esasları Merkez Bankası belirleyecek

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla kur korumalı mevduat hesabına dahil olanlara bir defaya mahsus destek ödemesi hükmü değişti. Kur korumalı mevduat sisteminde yapılan değişiklikle sisteme dahil olan TL mevduat hesaplarına yenileme imkanı getirildi.

Uygulama başlarken 21 Aralık 2021 tarihinde mevcut olan dolar, euro ve sterlin hesaplarının sisteme dahil olmasına imkan sağlanmıştı. Yeni kararla bu tarih 31 Aralık 2021 olarak belirlendi.

Düzenlemeye eklenen yeni hükümle kur korumalı mevduat için Merkez Bankası'nın belirlediği usul ve esaslar çerçevesinde komisyon ve masraf ödenebilmesine imkan sağlandı.

VADE SONUNDA YENİLEME İMKANI

Kur korumalı mevduat sistemine dahil olanlara bir defaya mahsus destek ödenmesi hükmü de değişti. Sisteme dahil olan TL mevduat ve katılım hesaplarına vade sonunda yenileme imkanı getirildi.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin