RadyoBir yayın hayatına başladı!

Haber, bilgi, kültür, eğitim, müzik, eğlence, farklı renk ve sesleriyle 102.0 frekansında ve www.radyobir.com.tr adresiyle Türkiye’nin konuşan radyosu RadyoBir'de...

Google Haberlere Abone ol
RadyoBir yayın hayatına başladı!

YeniBirlik Gazetesi ve Analiz Gazetesi'nin ardından, Türk yayın dünyasına ilk 'merhaba'yla hızlı giren RadyoBir, yayıncılıkta bir çok ilke imza atmış bir isim olan Dr. Hakan Dikmen'in genel müdürlüğünde; büyülü dünyanın tecrübeli isimleri Caner Karaer ve Burçin Şimşek, yıllarını radyo mikrofonlarının başında geçiren aileden yayıncı Seda Köksal ve DJ Sam show dünyasının sevilen ismi Okan Karacan gibi pek çok renkli isim; günlük siyasi yorumlarıyla gazeteci-yazar Avni Özgürel, gazeteci-yazar Nedret Ersanel ve alanlarının en tanınmış akademisyenleri Doç. Dr. Fahri Erenel, Prof. Dr. Süleyman Seyfi Öğün, Dr. Furkan Kaya, Haydar Oruç vb. isimlerle, dolu dolu bir içerikle 102.0 frekansında yayında...

'Aynı frekanstayız' mottosuyla yayın hayatına başlayan RadyoBir'in manifesto başlığı da; 'Hepimiz aynı frekanstayız...'

RadyoBir'in manifestosu:

"Radyo.. Televizyon, bilgisayar, YouTube, Instagram, Twitter… Onlarca mecra.. Neredeyse hepsi son yarım asırda çıktı, yaygınlaştı.. Bir tek o mobilyasından başka pek bir şey değişmeden yerini koruyor.

Sihirli kutumuz, Alaaddin’imizin lambası o...

RadyoBir yayın dünyasına adım atarken herkesin her şeyi her zamankinden fazla konuşmak, dinlemek, tartışmak istediği bir yolda olduğumuzun farkında.. Yeni bir döneme girdik..
Kovid-19’un önümüze açtığı bu yol siyasette, ekonomide, sağlıkta, çalışma hayatında, sporda, müzikte, sanatın bütün dallarında, eğlencede, medyada kısacası hayatın bütün alanlarında önüne çıkan ne varsa savuracağa benziyor.

Bir açıdan panikletecek bir tablo bu... Hoşumuza gitsin-gitmesin alışageldiğimiz her şeyin, insanlarla, çevreyle, eşyalarla kurduğumuz ilişkinin yıkılması... Kısacası değişim...

Kabullenmek kolay değil bunu.. Özellikle de var olanı korumak isteyen, çıkarları bunu gerektiren, değişimin kendisini kulvar dışına iteceği korkusunu yaşayanlar açısından.
Ancak bir başka açıdan bakarsanız gençliğe, yenileşmeye, ufku genişletmeye, silkinmeye kapı açmak demek bu...

RadyoBir işte bunun için geliyor.. Değişimin, yenileşme umudunun sesi nefesi olmak için geliyoruz...

Slogan olarak ‘Hepimiz aynı frekanstayız’ dedik...

Bunu söylerken ‘Sizinle aynı dalga boyunda titreşiyoruz’ demek istiyoruz... Elini tele, tuşa, pedala, mandala birlikte uzatan, aynı sesi veren insanlar korosu olmak için..."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin