Rabia Naz'ın otopsi raporunda dikkat çeken detay

Baba Şaban Vatan'ın çığlıkları sonrası Türkiye'nin gündemine oturan Rabia Naz'ın ölümünde en öndemli detay olan otopsi raporu açıklandı. TBMM Araştırma Komisyonu'na ulaşan raporda Rabia Naz'ın düşerek yaşamını yitirdiği belirtildi.

Google Haberlere Abone ol
Rabia Naz'ın otopsi raporunda dikkat çeken detay

Giresun'un Eynesil ilçesinde, evlerinin önünde yaralı bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan'ın (11) otopsi raporunun da olduğu savcılık dosyası, TBMM Araştırma Komisyonu'na ulaştı. Raporda, Rabia Naz'ın düşerek, yaşamını yitirdiğinin belirtildiği öğrenildi.

Rabia Naz Vatan başta olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması ve bu konuda alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan TBMM Araştırma Komisyonu'nun talebiyle küçük kızın ölümüne ilişkin otopsi ve savcılık dosyası, Meclis'e ulaştı.

Otopsi raporunda, Rabia Naz Vatan'ın düşerek, yaşamını yitirdiğinin belirtildiği öğrenildi. Raporda, Rabia Naz'ın vücudunda ne tür hasarların yer aldığı da kaydedildi. Rabia Naz'ın sol el tırnağındaki erkek DNA profilinin, baba Şaban Vatan ve ağabey Yaşar Mert Vatan'ın DNA profili örnekleri ile uyumlu olduğuna da raporda yer verildiği belirtildi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin