Prens Harry yeni işini gazete ilanından buldu

Prens Harry, gazete ilanlardan iş bularak çalışmaya başladı. Kraliyet ailesinden ayrılmalarının ardından eşi Meghan Markle ile birlikte ABD'de yaşamaya başlayan Prens Harry, Silikon Vadisi'ndeki şirkette iş başı yapacak.

Google Haberlere Abone ol
Prens Harry yeni işini gazete ilanından buldu

Prens Harry, ruh sağlığı ve sağlıklı yaşam konularında faaliyet gösteren BetterUp Inc. adlı şirkette yönetici olarak göreve başlayacak.

Prens Harry, Oprah Winfrey ile yaptıkları röportajda ABD'ye taşındıktan sonra kraliyet ailesinin maddi desteğini kestiğini açıklamıştı. Prens Harry, o röportajın üzerinden çok geçmeden başvurduğu iş ilanına gelen olumlu cevap aldı. Yapılan görüşmeler sonrası iş başvurusu kabul edilen Prens Harry, şirkette Etkiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapacağı açıklandı. Harry, ürün strateji kararları, yardım kuruluşlarıyla iletişim ve sözcülükten sorumlu olacak.

Harry iş için, “Ben insanların yaşamlarında bir etki yaratmak istiyorum. Proaktif antrenörlük ve mentorluk insanların gelişmelerinde sınırsız olanak sağlıyor ve farkındalığı artırarak daha iyi bir yaşam sunuyor” ifadelerini kullandı.

Şirketin CEO’su Alexi Robichaux, “Bu çok zor ve anlamlı bir pozisyon” dedi. Prens Harry'nin bu işten ne kadar para kazanacağı ise henüz bilinmiyor.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin