Polis Memuru Nagihan Ekiz AK Parti binasında uğradığı hakaret nedeniyle mi intihar etti? Mersin Valiliği'nden Nagihan Ekiz açıklaması!

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AK Parti Mezitli İlçe Binası’nda rahatsızlanan arkadaşının yerine 2 saatliğine görev yapan polis memuru Nagihan Ekiz'in intiharını gündeme taşıdı. Mersin Valiliği'nden açıklama geldi. Hakaret iddiasını yalanlamayan Valilik, “Merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır” ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol
Polis Memuru Nagihan Ekiz AK Parti binasında uğradığı hakaret nedeniyle mi intihar etti? Mersin Valiliği'nden Nagihan Ekiz açıklaması!

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin Mezitli’de intihar eden polis Nagihan Ekiz’in, AK Partililer tarafından hakarete uğradığını öne sürmüş, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı’nın intihar eden polisi özür dilemesi için zorladığını da söylemişti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

'Mersin'de görev yapan polis memuru Nagihan Ekiz’in hayatına son vermesi' hakkında Mersin Valiliği’nden açıklama geldi.

Hakaret iddiasını yalanlamayan Valilik, “Merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır” ifadelerini kullandı.

Olayla ilgili incelemenin başlatıldığı açıklamada şunlar kaydedildi:

“Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurumuz Nagehan Ekiz’in 26.09.2021 günü intihar etmesi hadisesi üzerine bazı medya organları ve sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarla ilgili olarak; öncelikle Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurumuzun intiharı hem emniyet teşkilatımızı hem de bizleri derinden üzmüştür.

27.08.2021 tarihinde Mezitli’de siyasi parti ilçe binasında görevli polis memurunun iki saatliğine izinli olduğu zaman zarfında merhume burada bir defaya mahsus görevlendirilmiştir.

Bu süre içerisinde ilçe binasında görevli sekreter hanımla bir nedenle karşılıklı diyalog sonrası Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli şube müdürünün olaya müdahale etmesinden bir ay sonra vuku bulan intihar olayına herhangi bir belge, bulgu, inceleme ve merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır.

Konu ile ilgili olarak merhumenin intiharından sonra Bakanlığımız emniyet emeklisi olan kıymetli babasının beyanları üzerine 27.09.2021 günü tüm yönleriyle hemen inceleme başlatılmıştır.

Merhumenin acılı ailesine ve polis teşkilatımıza baş sağlığı ve sabırlar dileriz.”

NE OLMUŞTU?

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır olayı şu şekilde anlatmıştı:

“AKP Mezitli İlçe Binasında rahatsızlanan arkadaşının yerine 2 saatliğine görev yapan bir polis kızımız, AKP ilçe başkanının sekreteri tarafından hakarete uğrar ve aynen şunu söyler: ‘Görevli polis nerede? Ben burada polis azarlamaktan bıktım.’ Bunun üzerine kendisini uyaran polisi AKP Mezitli ilçe başkanına şikayet eder, sicilini ister. AKP Mezitli İlçe Başkanı, ilçe emniyet müdürünü arar ve “Bu kızı hemen sürgüne göndereceksiniz” der.

"BUNLARIN BAŞINI EZECEKSİN Kİ KARŞILIK VEREMESİN"

Mezitli İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı, intihar eden polis kızımızı zorla AKP ilçe binasına götürerek sekterin odasında “Sokak kadını ağzıyla konuşuyorsun, çabuk sekreterden özür dile” der. İntihar eden polis kızımız ise “ Ben ay yıldızlı üniforma taşıyan şerefli bir Türk polisiyim” diye karşılık verince Odada bulunan AKP İlçe Başkan Yardımcısı “Bunların başını ezeceksin ki karşılık veremesin” der ve odadan kızımızı kovarlar.

Bu hakaretlere dayanamayan polisimiz intihar eder. Şimdi buradan soruyorum, her gün 3-4 polisimiz intihar ediyor, nerden? Milletvekiliniz polise şerefsiz der. İlçe başkanı sekreteriniz polise hakaret eder. Gencecik hayatının baharında bu kız. Yazık değil mi? Onun babasına, annesine nasıl hesap vereceksiniz.

Kendisine hakaret eden sekreter, seni sürdüreceğim diyen ilçe başkanı şu an koltuklarında oturuyor ancak bugün polisimiz aramızda değil.

Buradan Mersin Valisi’ne sesleniyorum; Polisine şerefsiz diyen milletvekilinin yanında oldun. Burada da AKP Mezitli İlçe Başkanı’nın ve sekreterinin yanında olacak mısın?”

İşte CHP Başarır'ın o açıklamaları:

İntihar eden polis memurunun babası Adil Ekiz sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

Polis Memuru Nagihan Ekiz AK Parti binasında uğradığı hakaret nedeniyle mi intihar etti? Mersin Valiliği'nden Nagihan Ekiz açıklaması!

Polis Memuru Nagihan Ekiz AK Parti binasında uğradığı hakaret nedeniyle mi intihar etti? Mersin Valiliği'nden Nagihan Ekiz açıklaması! - Resim : 2

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin