Pirelli takviminin yeni sayısının fotoğraflarını Peter Lindbergh çekecek!

Pirelli’nin her yıl merakla beklenen takviminin fotoğraflarını bu yıl Alman fotoğrafçı Peter Lindbergh çekecek.

Pirelli takviminin yeni sayısının fotoğraflarını Peter Lindbergh çekecek!

Pirelli Takvimi’nin 44. sayısının fotoğraf çekimleri Alman fotoğrafçı Peter Lindbergh tarafından gerçekleştirilecek. Ünlü fotoğrafçı, moda fotoğrafçılığında keskin değişiklikler gerçekleştirmesi ve kadını idealize etmesiyle diğer fotoğrafçılardan ayrışıyor.

1996 ve 2002 yıllarında da Pirelli Takvimi’nin fotoğrafçısı olan Peter Lindbergh, erken dönem Alman sineması ve çocukluğundaki sanayi bölgeleri, danslar ve kabarelerin güçlü etkileri, manzaralar ve uzay fotoğrafları çalışmalarıyla tanınıyor.

Vogue, The New Yorker, Rolling Stone, Vanity Fair, Harper's Bazaar US, Wall Street Journal Magazine, The Face, Visionaire, Interview ve W. gibi en saygın moda markaları ve dergileriyle çalışan Lindbergh’in eserleri çok sayıda güzel sanatlar müzesinde ve galerilerde yer almaktadır.

 2016 Pirelli Takvimi, 2000 yılında koreograf Mark Morris’in dansçılarının yer aldığı Pirelli Takvimi’nin de yaratıcısı olan Annie Leibovitz tarafından çekilmişti. Takvimde, farklı demografik yapıda üst düzey başarılara ulaşmış 13 kadın yer almıştı. (Arnetnews)


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin