Pençe-Kilit Harekatı bölgesinden bir acı haber daha! Yaralanan Sözleşmeli Er Köroğlu şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz atışı sonucu yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu'nun şehit olduğunu duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Pençe-Kilit Harekatı bölgesinden bir acı haber daha! Yaralanan Sözleşmeli Er Köroğlu şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 26 Kasım 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan taciz atışı sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız P.Söz.Er Hakan Köroğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz"

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinden bir acı haber daha! Yaralanan Sözleşmeli Er Köroğlu şehit oldu

Afyonkarahisar'a şehit ateşi düştü

Irak'ın kuzeyinde Pençe Kilit operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarının açtığı taciz ateşi sonucu şehit olan Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu'nun (21) acı haberi Afyonkarahisar'da oturan ailesine ulaştı.

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinden bir acı haber daha! Yaralanan Sözleşmeli Er Köroğlu şehit oldu - Resim : 2

Kuzey Irak kırsalında Pençe Kilit operasyonu bölgesinde saat 13.30 sıralarında bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu Piyade Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu (21) şehit oldu. Hakan Köroğlu'nun şehadet haberi ayrı yaşadıkları öğrenilen baba Mahir Köroğlu'na Başmakçı merkezinde, annesi Kübra Yıldırım'a ise Yaka köyünde askeri ve sivil yetkililer tarafından verildi. Anne ve babanın oturduğu evlere Türk bayrağı asılırken, yakınları taziye ziyaretine geldi.

Şehidin cenazesinin ne zaman toprağa verileceği konusunda daha sonra bilgi verileceği belirtildi.

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinden bir acı haber daha! Yaralanan Sözleşmeli Er Köroğlu şehit oldu - Resim : 3

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin