Pele'den korkutan haber! Pele, genel sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldı

Brezilya'nın efsane futbolcusu Pele hastaneye kaldırıldı. Pele'nin kızı haberi doğrularken acil bir durum söz konusu olmadığını belirtti.

Google Haberlere Abone ol
Pele'den korkutan haber! Pele, genel sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldı

Brezilyalı efsane futbolcu Pele, kolon bölgesindeki tümör kanseri tedavisi nedeniyle hastanede müşahede altında tutuluyor.

Son yıllarda üst üste yaşadığı sağlık sorunlarıyla gündeme gelen 82 yaşındaki Pele'nin, geçen yıl alınan kolon bölgesindeki tümörün ardından tedavisi, Brezilya'nın Sao Paulo kentindeki Albert Einstein Hastanesi'nde devam ediyor.

Brezilya basınında, eski yıldız futbolcunun vücutta oluşan şişlikler ve kalp sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldığı ve sağlık durumunun ciddi olabileceği yönündeki iddialara ise kızı Kely Nascimento'dan yalanlama geldi.

Sosyal paylaşım sitesi Instagram hesabından Pele'nin sağlık durumuna ilişkin bilgi veren Nascimento, "Bugün medyada, babamın sağlığına ilişkin birçok haber paylaşıldı. Babam, devam eden tedavisinde ilaç dozunun ayarlanması için hastaneye kaldırıldı. Bazı kardeşlerim, ziyaret için Brezilya'ya gidiyor. Acil bir durumu veya yeni bir hastalığı yok. Yeni yıla doğru, ben de yanına gideceğim ve fotoğraflarını çekip paylaşacağım." ifadelerini kullandı.

Pele, böbreklerinde yaşadığı sorunlar ve prostat nedeniyle de son yıllarda birçok kez hastaneye kaldırılmıştı.

Futbol tarihinin en iyileri arasında gösterilen Pele, FIFA Dünya Kupası'nı 3 kez (1958, 1962, 1970) kazanan tek futbolcu olma özelliğini taşıyor.

Etiketler pele hastane brezilya
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin