Pana Film'den flaş 'haciz' açıklaması!

Birgün’den Uğur Şahin’in haberine göre Şeker Faktoring, aralarında Pana Yapım şirketi yöneticisi Raci Şaşmaz’ın da bulunduğu dört kişiden 7 milyon 228 bin 195 lirayı tahsil edemeyince icraya başvurdu.

Google Haberlere Abone ol
Pana Film'den flaş 'haciz' açıklaması!

İstanbul Fikirtepe’deki 131 kentsel dönüşüm mağdurunun şikâyeti üzerine açılan davada 13 kişiyle birlikte ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan hâkim karşısına çıkacak olan Raci Şaşmaz hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

Şeker Faktoring, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ile Kurtlar Vadisi gibi dizilerin yapımcısı olan Raci Şaşmaz’ın da aralarında bulunduğu 4 kişiden 7 milyon 228 bin 195 TL’yi tahsil edemeyince icraya başvurdu. Ardından da Pana Film’in Üsküdar’daki binasında haciz işlemi gerçekleştirildiği iddia edildi.

Pana Film'den açıklama

Basında yer alan haciz haberlerinin ardından, Pana Film'den yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"KAMUOYUNA DUYURU

“Birgün” gazetesi internet sitesinde 21 Kasım 2019 tarihli Uğur ŞAHİN imzalı haber dayanak gösterilerek her türlü gerçekten uzak, kabul edilemez bir üslupla, gerçek dışı ifadelerle, iftiradan ibaret sözde habere dayanarak bazı yazılı ve görsel basında çıkan haberler neticesinde aşağıdaki açıklamayı yapma zarureti hasıl olmuştur.

Türkiye’nin önde gelen yapım şirketlerinden olan Pana Film’in, Şeker Faktoring’e bir borcu olmadığı gibi “İHTİYATİ HACİZ”e konu borçlular ile de herhangi bir hukuki, fiili ve organik bağı bulunmamaktadır. İşbu durum Bursa 6. İcra Hukuk Mahkemesinin 2018/582 E. sayılı dosyası ile de sabittir. Anılan mahkeme kararında “Pana Film ile diğer borçlular arasında muvazaayı ilişkilendirecek nitelikte bir belge bulunmadığı, borçlular ile herhangi bir yöneticilik ve ortaklık bağlantısının olmadığı sonuç ve kanaatine varılmıştır” denilmektedir. Kaldı ki Ticaret Sicil kayıtlarından da bu durum kolayca anlaşılabilmektedir.

Tüm bunlara rağmen borçlular ile Pana Film arasında illiyet bağı vardır demek en hafif tabir ile abesle iştigaldir. Kasıtlı olarak kamuoyunu yanıltmak amacıyla böyle bir haberin yapılması ve yayılması sebebiyle ilgililer hakkında cezai ve hukuki süreç başlatılacaktır.

Saygılarımızla"

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin