ÖSYM'den milyonlarca memur adayını ilgilendiren açıklama. ÖSYM'den yeni 'KPSS' ile ilgili flaş açıklama. 11-12 Ağustos tarihlerine dikkat

2022 KPSS soruların çalındığı ve sızdırıldığı iddiası ile iptal edilmişti. Yediiklim Yayınevi'nin soruları ile KPSS sorularınından bazıları birebir aynı çıkmıştı. ÖSYM skandalın ardından sınavı iptal ederek yeni sınav yapılacağını duyurmuştu. 2022 yılı KPSS için sınav merkezi tercihini değiştirmek isteyen adaylar, 11-12 Ağustos tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

Google Haberlere Abone ol
ÖSYM'den milyonlarca memur adayını ilgilendiren açıklama. ÖSYM'den yeni 'KPSS' ile ilgili flaş açıklama. 11-12 Ağustos tarihlerine dikkat

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, yenilenmesine karar verilen 2022-KPSS için sınav merkezi tercihini değiştirmek isteyenlerin 11-12 Ağustos tarihlerinde başvuru yapabileceğini söyledi.

Yenilenmesine karar verilen 2022-KPSS için sınav merkezi tercihini değiştirmek isteyenler adaylar, 11 ve 12 Ağustos'ta başvuru yapabilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinden (ÖSYM) yapılan yazılı açıklamada, 2022-KPSS Lisans Sınavı'nın Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumlarının 18 Eylül, Alan Bilgisi oturumlarının 24 ve 25 Eylül, ÖABT oturumlarının ise 2 Ekim'de uygulanacağı hatırlatıldı.

Sınava başvuran adaylardan isteyenler, 11 ve 12 Ağustos'ta ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden (https://ais.osym.gov.tr) sınav merkezi tercihlerini güncelleyebilecek.

Sınav merkezi güncelleme işlemi, 11 Ağustos saat 14.00'te başlayacak, 12 Ağustos 23.59'da sona erecek.

Etiketler ÖSYM KPSS sınav tercih
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin