Osmanlı’nın 'Deliler'i geliyor!

'Deliler' filminin çekimleri devam ediyor.

Osmanlı’nın 'Deliler'i geliyor!

Osman Kaya’nın yönettiği, yapımcılığını Cem Uçan’ın üstlendiği 'Deliler' filminin çekimleri devam ediyor. Film ekibi, Aksaray’da gerçekleşen çekimlerde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Başrollerini Erkan Petekkaya, Cem Uçan, Nur Fettahoğlu ve Rüzgar Aksoy’un paylaştığı 'Deliler' adlı sinema filminin çekimleri devam ediyor. Cem Uçan’ın 8 yıldır üzerinde çalıştığı, son 2 yıldır prodüksiyon hazırlıkları üzerine çalışılan filmin yönetmenliğini Osman Kaya üstlendi. Film ekibi, Aksaray’da, 14. yüzyılın yeniden inşa edildiği sette basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bu projeyle hayalini gerçekleştirdiğini söyleyen Uçan, “Son 8 yıldır bu proje üzerinde çalışıyorum. Deliler Ocağı, Osmanlı’nın en cesur süvarileri. Dünyada taklidi yapılan ilk askeri birlik. Çok zor bir proje çekiyoruz. Son dönemlerin en yüksek bütçeli işi. 7 haftadır çekimdeyiz, son 1 haftamız kaldı. Görsel anlamda bir şov ve müthiş bir hikaye izleyecek seyirciler” diye konuştu.

Kostümler 'Game of Thrones' fabrikasındanFilmin Türkiye’yle birlikte bütün Avrupa’da da vizyona gireceğini söyleyen Cem Uçan, “Game of Thrones bütün kostüm kumaşlarını Denizli’de ürettiriyor. Biz de aynı fabrikada ürettirdik kostümleri. “Vikings”, “Game of Thrones” ve o kalibredeki dönem işlerinin çekildiği teknolojiyle çekiyoruz” dedi. Filmin kasım ayında vizyona girmesi planlanıyor.

Oğlu Batın Uçan ile filmde kamera karşısına geçen Cem Uçan, “Batın ile uzun bir altyapı çalışması yaptık. 3.5 ayda 24 kilo verdi bu iş için” dedi.

Cem Uçan, filmin yönetmeni Osman Kaya ile birlikte poz verdi. (Hürriyet)
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin