Orhan Gencebay Beyaz TV canlı yayınında dolar kurunu değerlendirdi: Döviz kuru dış güçler yüzünden çıkmıştır, bir sıkıntı var ama geçecek, abartmasınlar...

Ünlü şarkıcı Orhan Gencebay Beyaz TV canlı yayınında, “Döviz kuru dış güçler yüzünden çıkmıştır. Evet, bir sıkıntı var ama geçecek, abartmasınlar. Geçmiş sıkıntıların yanında hiçbir şey değil. Karneyleydi her şey. Kuyruklar, karneler. Can güvenliği yoktu.” ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol
Orhan Gencebay Beyaz TV canlı yayınında dolar kurunu değerlendirdi: Döviz kuru dış güçler yüzünden çıkmıştır, bir sıkıntı var ama geçecek, abartmasınlar...

Orhan Gencebay, Beyaz TV'de yayınlanan Uyan Türkiyem programına telefonla bağlanarak dövizdeki hareketlilik hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bu konunun abartıldığını düşünene Gencebay, yıllar önce yaşanan ekonomik sıkıntıları örnek gösterdi.

"ART NİYET VE BİLİNÇSİZLİK VAR"

Gencebay, canlı yayında ekonomiyle ilgili şunları söyledi:

"Bu kadar abartılı konuşulması, son derece rahatsız edici. Burada art niyet var, bilinçsizlik var. Doların ilk defa bu kadar çıktığını görüyor bazı insanlarımız. Yani yüzde 100 çıktı.

"YABANCILARIN PROJELERİ İÇİN KASITLI ÇIKARILDI"

Bu bana göre kasıtlı çıkarıldı. Yabancıların yapmak istedikleri planlarına, projelerine göre çıkmıştır. 90'larda, her yıl yüzde 100'e yakın çıkıyordu dolar. Biz bunları yaşadık. Yüzde 7 bin 500 faiz alınır mı? Alınıyordu. Türkiye faiz veren bir ülke durumuna sokuldu. Bizi soydular, sömürdüler. Türkiye bunları yaşadı.

"70-90'LI YILLARDAKİ SIKINTILARIN YANINDA BU HİÇBİR ŞEY"

Evet, bir sıkıntı var, pandemi nedeniyle bütün dünya yangın yeri. Bu geçecek, abartmasınlar. Evet, sıkıntı var ama 70'lerdeki 90'lardaki sıkıntıların yanında hiçbir şey değil. 70'lerde can güvenliği bile yoktu. 3 yılda bir yurt dışına çıkılıyordu. Arabası olan 1 depo benzin alabiliyordu. Karneyleydi her şey. Kuyruklar, karneler. Can güvenliği yoktu."

İşte Gencabay'ın o sözleri:

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin