Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir canlı yayında son anket sonuçlarını açıkladı. Son ankette bomba sonuçlar. Son ankette MHP sürprizi

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, Hande Aydemir'in hazırlayıp sunduğu, tv100 ekranlarında yayınlanan Şimdi Konuşalım programının canlı yayınında son anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

Google Haberlere Abone ol
Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir canlı yayında son anket sonuçlarını açıkladı. Son ankette bomba sonuçlar. Son ankette MHP sürprizi

Hande Aydemir'in hazırlayıp sunduğu, tv100 ekranlarında yayınlanan Şimdi Konuşalım programına bu hafta CHP'li Dursun Çiçek, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, AKP'li Ali Turan ve Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir katıldı.

Türkiye gündeminin masaya yatırıldığı programın son bölümünde Daşdemir yaptıkları son anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Daşdemir, "Biz 2014'te de 2018'de de Cumhurbaşkanlığı seçimini Türkiye'de en isabetli tahmin eden araştırma kuruluşuyuz" dedi.

Son zamanlarda yapılan hiçbir ankette MHP'nin oyu yüzde 10'un üzerinden çıkmamıştı. Ancak Optimar'ın anketinde MHP'nin yüzde 10,1 çıkması dikkat çekti.

Optimar'ın son anketinde dikkat çeken bir başka nokta ise "Kararsız", "Hiçbir partiye oy vermeyeceğim", "Cevap yok" diyenlerin oranlarıydı. Bu 3 kategorinin toplamı yüzde 10'un çok üzerine çıktı.

Anketlerin 26 ilde 2 bin 500 kişi ile yüz yüze yapıldığını belirten Daşdemir partilerin son oy oranlarını şöyle açıkladı:

AK Parti: % 36,2

CHP: % 26,6

İYİ Parti: % 10,6

HDP: % 10,2

MHP: % 10,1

DEVA: % 1,1

Saadet Partisi: % 0,8

Türkiye Değişim Partisi: % 0,7

Gelecek Partisi: % 0,6

Yeniden Refah Partisi: % 0,6

Memleket Partisi: % 0,6

Zafer Partisi: % 0,5

Büyük Birlik Partisi: % 0,5

Diğer: 0,9

Kararsız: % 5,3

Hiçbir partiye oy vermeyeceğim: % 4,5

Cevap yok: % 3,8

İşte Daşdemir'in canlı yayındaki o sözleri:

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin