Onur Ünlü romanı Hesabım Var yayımlandı!

Onur Ünlü’nün özgün hafiyesi 'Selman Bulut’un maceraları devam ediyor... 'İtirazım Var'ın hikâyesi kaldığı yerden 'Hesabım Var' ile Alfa Yayınları’nda devam ediyor...

Google Haberlere Abone ol
Onur Ünlü romanı Hesabım Var yayımlandı!

Onur Ünlü’nün çok sevilen polisiye filmi İtirazım Var’da Serkan Keskin’in hayat verdiği Selman Bulut karakterinin maceralarını konu alan Hesabım Var romanı yayımlandı. Roman, İtirazım Var’ın hikâyesini kaldığı yerden devam ettiriyor.

Onur Ünlü‘nün izleyici tarafından beğeniyle karşılanan polisiye türündeki filmi İtirazım Var‘da, Serkan Keskin’in hayat verdiği Selman Bulut karakteri, yeni bir romana konu oluyor: Hesabım Var.

Onur Ünlü’nün kaleme aldığı, Bir Selman Bulut Polisiyesi olarak tanımlanan bu roman, İtirazım Var’ın hikâyesini kaldığı yerden devam ettiriyor. Filmin devamını roman olarak yazmayı tercih eden Onur Ünlü, romanda okuyucuyu Selman Bulut’ın hareketli hayatına davet ediyor.

Hesabım Var romanı, İtirazım Var’ın hikâyesini kaldığı yerden devam ettiriyor

Romanda Selman Bulut, Selimiye sırtlarındaki yarı-görkemli camisinde işlenen ve şeytani bir şekilde üzerine yıkılan karanlık bir tefeci cinayetini kendi başına çözmüştür. Ancak katilin müstakbel damadı çıkması, kızı Zeynep’i mahveder. Selman Bulut, bu travmayı atlatamayan Zeynep’i bir akıl hastanesine göndermek zorunda kalır.

Selman Bulut, imamlıktan zorunlu istifasının ardından yoldaşı Efrahim’le birlikte Laleli’de bir pavyonda çalışmaya başlar ve huzurlu bir hayat kurmaya çalışır. Ancak bir süre sonra çirkin ve karanlık cinayetlerin ortasına savrulup kendini yeni maceraların ortasında bulur.

Alfa Kitap tarafından okuyucuyla buluşturulan Hesabım Var romanının edebiyat dünyasında nasıl bir etki yaratacağı büyük merak konusu.

Hesabım Var

Selman Bulut, kısa bir zaman önce, puslu bir şubat günü, Selimiye sırtlarındaki yarı-görkemli camisinde işlenen ve şeytani bir şekilde üzerine yıkılan karanlık bir tefeci cinayetini, cümle namlı dedektife nazire yaparcasına, kendi başına çözmüştür. Ne var ki katil, müstakbel damadıdır. Bu travmayı atlatamayan güzeller güzeli kızını, Zeynebini, ciğeri yana yana bir akıl hastanesine teslim etmeye mecbur kalan Selman Bulut, imamlıktan zorunlu istifasının ardından, eski müezzini, daha eski evlatlığı ve her daim yoldaşı Efrahim’le birlikte, Laleli’de bir pavyonda çalışmaya başlar.

Bir zamanların namlı boksörü Selman Bulut, yaşamak uğraşının kaderin eline bırakılmayacak kadar ciddi bir mesele olduğunun bilinciyle, emektar bağlaması Muhsin’in tellerine tutunarak, huzurlu bir hayat kurmaya çalışmaktadır. Ama nafile! Yine çirkin ve karanlık cinayetlerin ortasına savrulan, eski imam, nevzuhur dedektif ve taze âşık Selman Bulut olacaktır.

Cesetler, sırlar, seccadeler, kuyular, selfiler, şarkıcılar, yokluklar, izmaritler, polisler, kroşeler, kanlı yaralar, büyük cennet yangınları ve hakikatin kadife örtüsü aşkına!

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin