Onlarca kişiyi dolandırdılar! Aralarında depremzedeler de vardı. O suç şebekesi çökertildi

 Erzurum merkezli İstanbul, Ankara, Muğla ve Bitlis'te düzenlenen operasyonda, kurumsal araç kiralama firmalarının isimleriyle internet sitelerinden dolandırıcılık yapan şebeke depremzedeleri de hedef aldı. Depremzedeleri de hedef alan o şebeke çökertildi. Şebekedeki zanlıların zaten arandığı ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol
Onlarca kişiyi dolandırdılar! Aralarında depremzedeler de vardı. O suç şebekesi çökertildi

İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek, üye olmak ve nitelikli dolandırıcılık” suçlarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, teknik ve fiziki takipleri yapılarak kimlikleri tespit edilen şüphelilere yönelik çalışma başlatıldı.

Kurumsal araç kiralama firmalarının isimlerini kullanarak sahte internet sitelerinden depremzedelerin de aralarında bulunduğu 39 kişiyi 2 milyon 236 bin 360 lira dolandıran ve şebeke olduğu belirlenen 21 şüphelinin yakalanması için Erzurum, İstanbul, Ankara, Muğla ve Bitlis'te eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda, şüpheliler Dilaver M, Yusuf G., Arif F.D, Yusuf Ö, Resul Ö.Y, Berkant K, Semih H, Cansel M.K, Sedat A, Umut Ö, Arzu E, Ceren K, Elif T.D, Büşra D.K, Sılanur A, Zeliha C, Aleyna N.E, Naim K, Emirhan Y, Umut C.Ç. ile 71 ayrı suçtan arandığı tespit edilen Abdullah K. ise yurt. dışına kaçmak isterken Erzurum Aşkale Polis Uygulama Noktası'nda yakalandı.

ZATEN ARANIYORLARMIŞ

Öte yandan yakalanan şüphelilerden 4'ünün, 7 farklı dolandırıcılık suçundan da arandığı tespit edildi. Ayrıca örgütle bağlantısı olan ve halen cezaevinde yattığı belirlenen Onur A. hakkında da aynı suçlardan işlem başlatıldı.

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin