Olay TV'ye CNN Türk'ten bomba transfer! Hangi deneyimli isim kadroya katıldı?

CNN Türk ile yollarını ayıran deneyimli ismin adresi belli oldu... Genel Yayın Yönetmeni koltuğunda Süleyman Sarılar’ın oturduğu Olay TV, kadrosuna deneyimli bir ismi daha kattı.

Google Haberlere Abone ol
Olay TV'ye CNN Türk'ten bomba transfer! Hangi deneyimli isim kadroya katıldı?

7 yıldır CNN Türk'te Meclis muhabiri olarak görev yapan ekranların deneyimli ismi Ünal Kaya, Olay TV ile el sıkıştı. Kaya'nın Olay TV'nin Ankara Bürosu'nda editör olarak görev yapacağı ve Meclis'ten özel yayınlar gerçekleştireceği öğrenildi.

Yaptığı yatırımlar ve transferlerle adından sıkça söz ettiren Olay TV daha önce Nevşin Mengü, Özlem Akarsu Çelik, Duygu Demirdağ, Kenan Şener, Ali Ekber Aydın, Şafak Ongan, Nazlı Bolak, Bülent Akdeniz, Mesut Çiftçi, Evren Aydın, Alican Uludağ, Ayhan Kudat ve Tarık Ünlü gibi önemli isimleri bünyesine katmıştı.

ÜNAL KAYA KİMDİR?

Ünal Kaya 1985 yılında Sivas Kangal'da doğdu.
Mersin Anadolu İletişim Meslek Lisesi’ni bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi RTV Bölümü’nden mezun oldu.
Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni de tamamladı.

Lise son sınıfta Mersin'de SUN TV'de 1 yıl süreyle staj yaptı. Üniversitede okurken çalışmaya başladı. 2004 yılında 2. sınıftayken ART Avrasya TV’de televizyonculuk hayatı başladı.

Sırasıyla, Avrasya TV, Kanal 3, Kanal A ve CNN Türk'te çalıştı.

Polis-Adliye, Genelkurmay, Ekonomi, Eğitim alanlarında görev yaptıktan sonra “Siyasi Parti Muhabirliği”nde karar kıldı.

Kanal A'da 50 ili kapsayan "Seçim Özel" programını yaptı.

15 Temmuz Darbe Girişimi, Gezi Olayları ve Adelet Yürüyüşü gibi pek çok olayda sahada muhabir olarak çalışan Ünal Kaya, Millet İttifakı'nın kuruluşu ve 15 Milletvekilinin CHP'den İYİ Parti'ye katılmalarını haberlerine imza attı.

Yaklaşık 10 yıldır Parlamento Muhabiri olarak görev yapan Ünal Kaya, Meclis'in yanı sıra CHP, MHP ve İYİ Parti'yi de yakından takip ediyor.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin