Olay TV'ye bomba transfer! Hangi ödüllü gazeteci kadroya katıldı?

Birbiri ardına yaptığı flaş transferlerle adından sıkça söz ettiren ve bu ay yayın hayatına başlaması beklenen Olay TV, Hürriyet Gazetesi ile yollarını ayıran ödüllü gazeteci ile el sıkıştı.

Google Haberlere Abone ol
Olay TV'ye bomba transfer! Hangi ödüllü gazeteci kadroya katıldı?

Merkezini İstanbul’a taşıyıp, kadrosunu deneyimli isimlerle güçlendiren Olay TV’den bir transfer haberi daha geldi.

Halen test yayınlarını sürdüren kanal 2019'un Kasım ayında Hürriyet Gazetesi ile yollarını ayıran deneyimli dış haberler muhabiri İpek Yezdani ile anlaşmaya vardı.

IŞİD tarafından kaçırılıp köleleştirilen Ezidi kadınlarla yaptığı röportajlarla TGC Gazetecilik Başarı Ödülü'ne layık görülen başarılı isim Olay TV'de Dış Haberler Müdürü olarak görev yapacak.

İPEK YEZDANİ KİMDİR?

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü mezunu. İngiliz Hükümeti’nin verdiği Chevening Bursu’nu kazanarak London City University’de uluslararası gazetecilik yüksek lisansı yaptı. Gazeteciliğe Cumhuriyet'te muhabir olarak başladı. Associated Press, BBC, Milliyet, TRT Türk, HDN ve Hürriyet'te çalıştı. IŞİD tarafından kaçırılıp köleleştirilen Ezidi kadınlarla yaptığı röportajlarla TGC Gazetecilik Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin