Olay TV yönetimi, kanala verilen cezaya isyan etti!

Sina Koloğlu, bugünkü köşesine kanalın aldığı yüksek miktardaki cezaları taşıdı.

Google Haberlere Abone ol
Olay TV yönetimi, kanala verilen cezaya isyan etti!

Milliyet Cadde Yazarı Sina Koloğlu, Olay TV'ye verilen sigara cezalarını bugünkü köşe yazısında okuyucuyla paylaştı. Koloğlu'nun yazısı şu şekilde:"OLAY TV: “BU CEZA SİZİ KAPATIYORUZ DEMEK”Olay TV’de yayınlanan 10 filmin  her birine 73 bin TL ceza uygulandı. Bu filmlerin üçü 1960’lı yılların, diğerleri ise 1950’li yılların yapımları. Yani 60 yıllık filmler. Hikaye nedir diye merak edip Olay TV Genel Yayın Yönetmeni İsmail Öztat’ı aradım.Sigaraları kim atladı? 

Bu filmler yaz döneminde yayınlanmış. Çoğu geç, hatta sabaha karşı oynatılmış. Öztat, bugüne kadar “buzlama” konusunda bir sorun çıkmadığını söylüyor.

Peki olanlar nedir? Sigaraların unutulduğu filmler, bu işle uğraşan “uzmanlar”ın tatile çıktığı döneme denk gelmiş. Yerlerine stajyerlerin baktığını, onların da “sigaraları atladığını” söylüyor İsmail Bey. Ceza gelince durumu fark etmişler. “Bu konuda biz hatalı olabiliriz” diyor Öztat ama itirazı cezaların miktarında.“Ulusal kanal cezası verdiler”

73 bin TL ulusal kanallar için “sigara” ceza miktarı. Olay TV uydudan yayın yapıyor. Kendilerine, Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim dönemi aldığı, “tüm kanallara aynı ceza verilir” kararının uygulandığı, bu nedenle böyle bir para cezasının verildiği iletilmiş.

Bursa’da (aynı şehirde ) yayın yapan     AS TV, yayınladığı belgeselde sigarayı atladığı için ceza almış. Bir bakmışlar, ceza 1400 TL! Çifte standart olduğunu söylüyor Öztat. Sonuç; şimdi iş mahkemede. “Bu ceza ‘Siz yayın yapmayın, kapatın’ demek oluyor”

10 filme her biri 73 bin TL ceza  verilmesini kanalın genel yayın yönetmeni İsmail Öztat, “Siz yayın yapmayın, kapatın” mesajı olarak yorumluyor. Eti budu belli bir yerel televizyonun bu parayı ödemesi imkansız."Köşe yazısının tamamını okumak için tıklayınız. 


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin