Öğretmen kıyafetiyle verdiği erotik fotoğraf başına bela oldu

Bir ortaokulda görev yapan 35 yaşındaki öğretmen Kristin MacDonald, öğretmen kıyafetiyle verdiği erotik fotoğraf başına bela oldu. Öğretmenlikten az kazandığı için OnlyFans'te içerik üretimine başlayan ve ayda yaklaşık 40 bin TL kazanmaya başlayan öğretmen tepkilerin odağına yerleşince öğretmenlikten atıldı.

Google Haberlere Abone ol
Öğretmen kıyafetiyle verdiği erotik fotoğraf başına bela oldu

Kanada'da geçim sıkıntısı çeken yardımcı öğretmenOnlyFans'te içerik üretmeye başladıktan sonra okulundan kovuldu. Kristin MacDonald şimdiyse işine dönmek için mücadele ediyor.

MacDonald, üç gün önce Kanada'nın devlet kanalı CBC'de yayımlanan röportajında aylık maaşının 2 bin Kanada doları (yaklaşık 40 bin TL) olduğunu söyledi.

Independent Türkçe'deki habere göre Britanya Kolumbiyası eyaletine bağlı Maple Ridge'deki 43. Okul Bölgesi, ailesi ve kızına bakmak için geçen sene OnlyFans'te paylaşım yapmaya başlayan MacDonald'ı nisanda uyararak hesabını kapatmasını istedi. 35 yaşındaki kadın, aksi halde kovulacağı söylenerek uyarıldı.

Ancak MacDonald, platformda içerik paylaşmaya devam etti.

Okul kıyafeti paylaşımı tepki çekti

Yetkililer, 16 Haziran'da MacDonald'ın öğretmen yardımcılığından atıldığını bildirdi. Kararın arkasında MacDonald'ın "okulu cinselleştirmesi, okul ve OnlyFans arasında bir ilişki kurması ve okul bölgesini eleştirmesi" gibi nedenler gösterildi.

MacDonald, öğrenci kıyafeti giydiği paylaşımlarının okul bölgesini özellikle rahatsız ettiğini düşündüğünü belirtti: Bu kıyafeti giyerek eğitim sistemini kötü gösterdiğimi düşündüklerini sanıyorum. Bu bana çok zorlamaymış gibi geliyor. Bence bu çok önemsiz.

Öğretmen kıyafetiyle verdiği erotik fotoğraf başına bela oldu

Macdonald, bağlı olduğu Kanada Kamu Personeli Sendikası'yla (Canadian Union of Public Employees) temasa geçtiğini ve okul bölgesinden şikayetçi olduğunu bildirdi.

Sendika temsilcisi Randy Kootte, Birleşik Krallık'ın en bilinen tabloid gazetelerinden Sun'a şu açıklamayı yaptı: Sendika, Kristin'in iş dışındaki davranışlarının herhangi bir şirket politikasını ya da toplu sözleşme hükmünü ihlal ettiğine inanmıyor.

 

MacDonald, alacağı sonucun "seks işçiliği yüzünden ayrımcılığa uğrayan diğer kişiler için emsal teşkil etmesini" umduğunu vurguladı: Politikaların ve işverenlerin seks işçiliğine ilişkin görüş ve bakış açılarında daha kabul edici ve ilerici olduklarını görmek istiyorum. Çünkü seks işçiliği iştir. Bu çağda yasadışı olmadığı sürece istediğimizi yapabilmemiz gerektiğine inanıyorum. Kimseyi incitmiyorum.

Sun'ın ulaştığı 43. Okul Bölgesi ise kişisel meselelere dair yorum yapmadıklarını bildirdi.

Yetkililer, öğrenciler için en uygun ortamı sağlamaya çalıştıklarını savundu.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin