Oğlu Mert Çiller'in eşini dövdüğü iddiasına Tansu Çiller'den ilginç yanıt!

Ayasofya'nın ibadete açılış törenine katılan eski Başbakan Tansu Çiller, oğlu Mert Çiller'in eşine şiddet uyguladığı iddiası ile ilgili soruya da yanıt verdi. Çiller, SÖZCÜ'nün gündeme getirdiği iddia için "Bunu kim yaparsa yapsın, kadına kalkan eli tutarım. Buna müsaade etmem. Ancak bugün bir algı operasyonu da söz konusu. Bunu Ömer adaleti ile dahi düşünsem, doğru ve hakikat ile örtüşür bulmuyorum" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Oğlu Mert Çiller'in eşini dövdüğü iddiasına Tansu Çiller'den ilginç yanıt!

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, bugün kılınan cuma namazının ardından ibadete açıldı. Ayasofya’ya gelenler arasında eski başbakanlardan Tansu Çiller de yer aldı.

'KADINA KALKAN ELİ TUTARIM'

Namaz öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Çiller, bir gazetecinin sorusu üzerine oğlu Mert Çiller’in eşi Zeynep Çiller’e şiddet uyguladığı iddiaları hakkında konuştu.

Çiller, SÖZCÜ’den Hayati Arıgan’ın haberleştirdiği dayak iddiasıyla ilgili şunları söyledi

* Tabii şunu söylemek lazım, kadına şiddete tümüyle karşıyım. Bunu kim yaparsa yapsın, kadına kalkan eli tutarım. Buna müsaade etmem.

* Ancak bugün bir algı operasyonu da söz konusu. Bu algı operasyonunda çizilmek istenen bir imaj, çizilen bir resim var.

* Bunu Ömer adaleti ile dahi düşünsem, doğru ve hakikat ile örtüşür bulmuyorum. Herkes bir şey söyler ama Allah’ın da bir hesabı vardır ve zaman da daima doğrunun yanındadır. Yine öyle olacaktır.

* Ne olursa olsun çok üzgünüm, aileler dağılmasın. Özellikle küçük çocuklar etkilenmesin, üzülmesin. (İHA)

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin