Ödüllü yönetmen ve deneyimli gazeteci Emre Ergül Selanik'te dünya evine girdi

Hürriyet Daily News gazetesinde görev yapan gazeteci ve yönetmen Emre Ergül, Sinem Öztoprak ile Türkiye'nin Selanik Başkonsolosluğu'nda sade bir törenle dünya evine girdi.

Google Haberlere Abone ol
Ödüllü yönetmen ve deneyimli gazeteci Emre Ergül Selanik'te dünya evine girdi

Gazeteci ve yönetmen Emre Ergül, Sinem Öztoprak ile Türkiye'nin Selanik Başkonsolosluğu'nda sade bir törenle dünya evine girdi.

Hürriyet Daily News gazetesinden Emre Ergül, özel bir şirkette satış temsilcisi olan Sinem Öztoprak'la hayatını birleştirdi. Çiftin nikâhı Türkiye'nin Selanik Başkonsolosluğu'nda aile üyelerinin katıldığı bir törende kıyıldı.

Ödüllü yönetmen ve deneyimli gazeteci Emre Ergül Selanik'te dünya evine girdi

EMRE ERGÜL KİMDİR?

11 Şubat 1975 doğumlu olan Emre Ergül üniversite eğitimi sonrası Sabah gazetesi Dış Haberler Servisi'nde göreve başladı. Sırasıyla Dış Haberler Muhabirliği, Dış Haberler Müdür Yardımcılığı ve Dış Haberler Müdürlüğü yaptıktan sonra aynı gazetede 2004 yılında Yazı İşleri Müdürlüğü'ne yükseldi. Ekim 2008'de Sabah'tan ayrılıp Habertürk Gazetesi'ne Yazı İşleri Müdürü olarak geçti.

Nisan 2016'da Habertürk Gazetesi'ndeki görevinden ayrılan Ergül, Danimarka'da Mergen adlı bir medya şirketi kurdu. Şirket, ülkede aylık Türkçe yayınlanan Kuzey gazetesi'nin sahibidir.

Mayıs 2019'da Türkiye'nin uzay, bilim ve teknoloji medyası Spacemag Türkiye'yi kuran Ergül, Mayıs 2020'den bu yana Hürriyet Daily Nessun yazıişlerinde görev yapmaktadır.

İLK TÜRK YAPIMI KISA FİLM

Ergül, Şubat 2006'da senaryosunu yazdığı ilk kısa filmi 2 Eylülün çekimlerini Mayıs 2006'da tamamladı. 20 dakikalık film birçok ilke imza attı. İstanbul ve Anadolu galası yapılan ilk Türk kısa filmi olan 2 Eylül 2006 California Topanga Film Festivali'nde finale kalan tek yabancı film, 2006 American Artist Film Festivali'nin açılışı filmi, Japonya'daki 2006 Con-Can Film Festivali'nde ilk 20'ye kalan tek Türk filmi oldu. Film 4 ödül aldı. 1. Agora Film Festivali'nde birincilik, 4. PAM Film Festivali'nde ikincilik, 1. Hilal TV Kısa Film Festivali'nde üçüncülük, Fest-i Kült 2006'da da Dünya Barış Ödülü aldı. Film Türkiye'nin ilk kısa filmlerinden oluşan DVD'si 'Kristal Cüce-1'de yer aldı. L Mart 2008-Ağustos 2011 tarihleri arasında Danimarka'dan yayın yapan Haber.dk ve Sinema.dk adlı sitelerde sinema üzerine konuk yazarlık yapan Ergül, Nisan 2012'de gerçekleşen Lions Uluslararası Kısa Film Festivali'nde Zeki Alasya başkanlığındaki jüride yer aldı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin