O üniversite öğrencileri katkı payı ve öğrenim ücreti ödemeyecek. Ailesi Gazze'de ikamet edenler ve OHAL ilan edilen illerde ikamet eden üniversite öğrencileri dikkat

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan kararnameye göre 6 Şubat depremleri nedeniyle kendisi ya da ailesi OHAL bölgesinde ikamet eden üniversite öğrencileri ile ailesi veya kendisi Gazze'de ikamet eden üniversite öğrencilerinin katkı payı ve öğrenim ücretleri devlet tarafından ödenecek.

Google Haberlere Abone ol
O üniversite öğrencileri katkı payı ve öğrenim ücreti ödemeyecek. Ailesi Gazze'de ikamet edenler ve OHAL ilan edilen illerde ikamet eden üniversite öğrencileri dikkat

6 Şubat depremleri nedeniyle kendisi veya ailesi Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edilen illerde ikamet eden üniversite öğrencilerinin ve OHAL bölgesinde örgün öğretimine devam eden öğrencilerin öğrenim ücreti ve katkı payının devlet tarafından karşılanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, 6 Şubat depremleri nedeniyle ailesi veya kendisi OHAL ilan edilen illerde ikamet eden üniversite öğrencileri ile OHAL bölgesinde örgün öğretimine devam eden öğrencilerden öğrenim ücreti ve katkı payı alınmayacak.

ÜCRETLER İADE EDİLECEK

Ayrıca 2023-2024 Öğretim Yılı için ikinci öğretim ücretini ödemiş öğrencilerin ise ödediği miktar yükseköğretim kurumları tarafından iade edilecek.
Ailesi veya kendisi Gazze’de ikamet eden öğrencilerin öğrenim ücreti de devlet tarafından karşılanacak
Söz konusu karara göre ayrıca 2023-2024 Öğretim Yılı Bahar Dönemi’nde ailesi veya kendisi Filistin’in Gazze şehrinde ikamet eden ve herhangi bir yüksek öğretim kurumunda eğitimine devam eden önlisans ve lisans öğrencilerinin ödemesi gereken öğrenim ücreti de devlet tarafından karşılanacak.

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin