Nuh Köklü davasının ikinci duruşması görüldü!

Kadıköy'de kartopu oynarken katledilen gazeteci Nuh Köklü davasının ikinci duruşması bugün görüldü.

Google Haberlere Abone ol
Nuh Köklü davasının ikinci duruşması görüldü!

İstanbul Anadolu Adliyesi'nde sabah saat 10:30'da başlayan duruşmada cinayet zanlısı Serkan Azizoğlu'nun "kasten adam öldürmek", Nazım Coşanar'ın ise "kasten adam öldürmeye yardım etmek" suçundan yargılanmasına devam edildi.Duruşma sonucunda, sanığın tutukluluk halinin devam etmesine ve bir sonraki duruşmanın 20 Ocak 2016 tarihinde görülmesine karar verildi.17 Şubat 2015 tarihinde meydana gelen olayda gazeteci Nuh Köklü arkadaşları ile kartopu oynarken, kartopu bir baharat dükkanının camına isabet etmiş ardından da dükkan sahibi Serkan Azizoğlu ile çıkan tartışmada Nuh Köklü bıçaklanarak öldürülmüştü. Gazeteci Nuh Köklü'yü "kartopu kavgası" yüzünden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle Serkan Azizoğlu hakkında, müebbet hapis cezası, zanlı Serkan Azizoğlu'na yardım eden bir esnaf hakkında da 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor. İddianamede ayrıca Köklü'nün 13 arkadaşı için "kasten yaralamaya teşebbüs", "tehdit" ve "hakaret" suçlarını işlediği gerekçesiyle toplamda 3 yıl 9 aydan 11 buçuk yıla kadar hapis cezası isteniyor."Kartopu davasının" ikinci duruşmasını @nuhkokludavasi adlı Twitter adresi sosyal medyadan canlı olarak bildiriyor.İşte, Nuh Köklü davasının ikinci duruşmasının detayları: 
Duruşma başladı. Kimlik tespitine geçildi #NuhKöklü


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Müşteki Kubilay Çelik'in ifadesine başlandı.


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Müşteki Sema; Bir aktarın dükkanında böyle bir sopa neden vardır, kavga için ordadır.


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Müşteki Sema; Katil Nuh u bıçakladıktan sonra dükkana girip elini yıkadı. "O kanı yıkayarak temizleyemezsin" dedim.


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Müşteki Sema; İlk hamlede bıçaklayamayınca yüzüne dönerek 2. hamleyi kalbine sapladı.


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015"Biz isteseydik 15 kişi çok rahat zarar verirdim sanığa, ancak biz hep yatıştırmaya çalıştık .


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Müşteki Halit Kayacan, sanık en başından beri bize tehdit ve küfürler ederek saldırdı.


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Müşteki Halit Kayacan, sanığın Nuh'a bıçak sapladığını net bir şekilde gördüm. Bilerek ve bilinçli bir şekilde bıçakladı.


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Tanık başak kocadost; duruşma salonuna alındı. Kimlik tespiti yapılıyor. #NuhKöklü


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Tanık Başak kocadost; Katil, bıçakla saldırırken bir yandan da " benim deli raporum var bana bişey olmaz hepinizi öldürürüm" dedi.


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Olay anını kaydeden görüntülerin izlenmesine geçildi.


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Sanığın ifadeleri ve cd görüntüleri açıkça çelişkili. #NuhKöklü


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Bıçağı yerden buldum demişti, ancak dükkandan bıçakla çıktığı açıkça görülüyor.


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Sanık 46 raporundan bahsediyor, geçmişte sarà hastalığı olduğu beyan ediliyor ancak olay anında sarà krizini gösteren bir bulgu yok.


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Sanık olay sırasında bilinçli ve akıllıca hareket ediyor. #NuhKöklü


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Sanık, salondaki 2 müştekiyi göstererek kavgayı tahrik eden bunlardır dedi.


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Sanık Serkan Azizoğlu; ben istesem ilk celsede Nazım Çoşanarı yakardım. Yalan söylüyor.Yukardan aşağıya nasıl gördü de geldi.


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Serkan Azizoğlu; Nazım Çoşanar yalan söylüyor. Ben bu kadar gündemde kalmak istemiyorum, psikolojim bozuldu.


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Sanık müdafii trafından tekrar Tübitak incelemesi istendi.


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Katılan vekilleri tarafından hgs kayıtları talep edildi.


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Duruşmaya 5 dk ara verildi.


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015Katilin tutukluluk halinin devamına, bir sonraki duruşmanın 20.01.2016 saat 10. 00 da yapılmasına karar verildi.


— Nuh Köklü Davası (@nuhkokludavasi) October 21, 2015
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin