Nisa bebekten güzel haber geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu

Sağlık Bakanı Koca, Nisa bebeğin sağlık durumuyla ilgili güzel haberi verdi. Bakan Koca, "Hastaneye kaldırıldıktan sonra ilk kez, ağrılı uyaranlara bilinçli olmasa da tepki veriyor." dedi.

Google Haberlere Abone ol
Nisa bebekten güzel haber geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Nisa bebeğin sağlık durumuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Koca yaptığı açıklamada, "Nisa bebekten sevindirici haber var. Hastaneye kaldırıldıktan sonra ilk kez, ağrılı uyaranlara bilinçli olmasa da tepki veriyor" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca yaptığı paylaşımda 'Nisa bebekten sevindirici haber var' diyerek şu ifadelere yer verdi:

NİSA BEBEĞİN DURUMUNDA GELİŞME: Durumu beyin ölümü açısından takip edilen Nisa bebekten sevindirici haber var. Hastaneye kaldırıldıktan sonra ilk kez, ağrılı uyaranlara bilinçli olmasa da tepki veriyor. Hekimlerimiz ellerinden geleni yapıyor. Siz de dualarınızı eksik etmeyin.

NİSA BEBEK PENDİK'TE BOŞ ARAZİDE BULUNDU

İstanbul Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği Pendik 11 No'lu Acil Yardım İstasyonu'nda Acil Tıp Teknisyeni olarak görev yapan 29 yaşındaki Büşra Durmaz, 29 Mart Salı günü Pendik'te boş araziye bırakılmış bir bebek ihbarına gitti.

Durmaz, bulduklarında aç olduğunu fark ettikleri bebeği emzirdi ve 3 aylık bebeğe kendi kızının ikinci adını verdi.

İHMAL İDDİASI

Öte yandan Nisa bebeğin sağlık durumuyla ilgili Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde görevli bir bakıcının ihmali olabileceği şüphesi üzerinde duruluyor.

İddiaya göre bakıcı bebeği beslerken boğazına bir şey kaçtı. Fenalaşan bebek, ihbar üzerine gelen ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Bakıcı hakkında da 'taksirle yaralamaya neden olma' suçundan işlem başlatıldı.

"HERHANGİ BİR SORUNU YOKTU"

Bakımevinde ihmal iddiasıyla ilgili olarak görevli D.Y.'nin ifadesi alındı.

D.Y.'nin "Ben Nisa bebeği besledim ve daha sonra götürüp yatağına bıraktım. Yatağına bıraktığımda herhangi bir sorun yoktu. Boğazına bir şey kaçıp kaçmadığıyla ilgili bilgim yok" dediği öğrenildi.

Bakıcı ifadesinin ardında serbest bırakıldı.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin