Neslican Tay ölüm yıldönümünde anılıyor

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Neslican Tay, ölümünün 1. yılında anılıyor. Kansere karşı verdiği mücadeleyle adını duyuran Neslican Tay, milyonlara umut olmuştu.

Google Haberlere Abone ol
Neslican Tay ölüm yıldönümünde anılıyor

Dört kez kansere yakalanan ve hepsinde verdiği mücadele tüm Türkiye’nin dikkatini çekmeyi başaran Neslican Tay’ın hayatını kaybetmesinin üstünden tam 1 yıl geçti. Azmi ile insanlara örnek olan Neslican’ın yaşamı boyunca karşısına çıkan zorluklarla mücadele etti.

FENERBAHÇE'DEN NESLİCAN PAYLAŞIMI

Fenerbahçe Spor Kulübü, geçen yıl hayata gözlerini yuman Neslican Tay'ı unutmadı.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Seni ve mücadeleni unutmayacağız... #NeslicanTay

Fenerbahçe SK (@fenerbahce)'in paylaştığı bir gönderi ()

NESLİCAN TAY KİMDİR?

Neslican Tay, 1998 yılında Bursa’da doğdu. Rizeli bir anne ve Manisalı bir babanın kızı olan Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize’de tamamladı. Üniversite sınavına iki hafta kala kansere yakalandığını öğrendi, araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican Tay, Bahçeşehir Üniversitesi’nde psikoloji eğitimi görüyordu. 2018 yılında kanser nedeniyle bir bacağını kaybeden ve kendisine ‘Demir Kadın’ diyen Neslican Tay, verdiği röportajda söylediği “Bacağım yok ama yaşam sevincim var!” , “Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki… Çok daha fazlasıyım!” sözleriyle binlerce insana umut olmuştu. Neslican Tay 20 Eylül Cuma günü yaşamını yitirdi.

20 Eylül 2019 Yılında hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ölümü Türkiye’yi derinden sarsmıştı. Herkese inanç, başarı ve azim duygusuyla örnek olan Neslican Tay ölümünün birinci yılında gururla anılıyor. Konuya ilişkin bilgi edinmek isteyenler ise Neslican Tay kimdir, Neslican Tay neden öldü, Neslican Tay ne kanseriydi sorularına cevap arıyor. İşte Neslican Tay hakkında merak edilenler…

'Bacağım yok ama yaşam sevincim var!'

“Bacağım yok ama yaşam sevincim var!” , “Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki… Çok daha fazlasıyım!” sözleriyle binlerce insana umut olmuştu. Neslican Tay 20 Eylül Cuma günü yaşamını yitirdi.

SOSYAL MEDYADA FENOMEN OLDU

Sol bacağının kesilmesine neden olan kanser hastalığına karşı yürüttüğü mücadele azmi ile tanınan ve sosyal medya fenomeni haline gelen Neslican Tay’ın takipçileri genç kızın sağlığına kavuşması için dualarla ve iyi dilekleriyle destek veriyordu.

Rize'nin Gülbahar Mahallesi'nde ailesi ile oturan Neslican Tay, 2 yıl önce kanser hastalığına yakalandığını öğrenmişti. Tümör nedeniyle sol bacağı kesilen genç kız, hayattan kopmadı, azmi ile kanser hastalarına örnek oldu. Sosyal medya hesabından hastalığını duyuran ve kanserle mücadele edeceğini açıklayan Neslican, yaşadıklarını ve tedavi süreçlerini takipçileri ile paylaşmıştı.

Kısa sürede 800 bini aşan takipçi sayısına ulaşan Neslican, bir yandan tedavi görürken, diğer yandan Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü kazanarak eğitimini sürdürdü. Kanser hastalığı ile mücadelesi sırasında kendisi gibi hastalara verdiği moral ve destekle tanınan Neslican, fenalaşınca İstanbul'da bir hastanede yoğun bakıma alınmıştı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin