Murat Övüç'ün hapsi isteniyor

Murat Övüç’ün ‘Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep, cinsiyet ve bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılamak’ suçu kapsamında 2 yıl hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Google Haberlere Abone ol
Murat Övüç'ün hapsi isteniyor

Sabah'tan Atakan Irmak'ın haberine göre sosyal medya fenomeni Murat Övüç'ün 27 Nisan'da sosyal medyadan paylaştığı görüntülerle ilgili hakkında 'Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep, cinsiyet ve bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılamak' suçu kapsamında 2 yıl hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Davanın İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açıldığı öğrenildi.

"SÖZLERİNİN KİM KARDASHİAN'A OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ"

Murat Övüç hakkında sosyal medya hesabı Instagram üzerinden 27 Nisan 2020'de yaptığı bir paylaşımında, Ermeni asıllı Kim Kardashian'a yönelik hakaret içerikli sözleri nedeniyle avukat Simon Çekem tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştu.

Suç duyurusunda, Övüç'ün sözlerinin toplumu ayrımcılığa sürükleyerek "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik", "Hakaret" ve "Tehdit" suçlarını işlediği belirtilmişti. Suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma üzerine Murat Övüç, geçtiğimiz günlerde savcılığa ifade vermişti.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin