Murat Kelkitlioğlu ile Ahmet Sever arasında 'Doğan Satmış' polemiği!

Cumhuriyet'in eski Yayın Danışmanı Doğan Satmış'ın bir internet sitesine verdiği röportajda Can Dündar'la ilgili yaptığı açıklamaların yankıları sürüyor...

Google Haberlere Abone ol
Murat Kelkitlioğlu ile Ahmet Sever arasında 'Doğan Satmış' polemiği!

Cumhuriyet gazetesinin eski Yayın Danışmanı Doğan Satmış, geçtiğimiz günlerde gazeteciler.com haber sitesine verdiği röportajda, Cumhuriyet'le ve gazetenin eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'la ilgili eleştirel açıklamalarda bulunmuştu. Satmış'ın bu açıklamaları medya koridorlarında tartışma yaratırken, Cumhuriyet gazetesi konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve Satmış'ın Dündar'ı öven eski yazılarını yayınladı.Doğan Satmış'ın bu açıklamalarıyla başlayan tartışmalara, Akşam gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski Başdanışmanı gazeteci Ahmet Sever de dahil oldu.Kelkitlioğlu, bugün Akşam'da yayınlanan "Soros Sever Ahmet" başlıklı yazısı üzerinden Ahmet Sever'e Twitter'dan yüklendi ve işadamı Osman Kavala'nın gözaltına alınmasını eleştiren Sever'in, tutukluluğu döneminde Can Dündar'a da mektup yazdığını belirtti. Kelkitoğlu, son tweet'inde ise Sever'e "Doğan Satmış'ın röportajını okuma şansın oldu mu? diye sordu.Sever de Kelkitlioğlu'nun bu eleştirilerine yine Twitter üzerinden yanıt verdi ve "Doğan Satmış'ın Cumhuriyet'te aynı konuyla ilgili taban tabana zıt yazılarını okumuştum... Senin okuma fırsatın oldu mu?" ifadelerini kullandı.İşte, o tweet'ler:
AKŞAM'da bugün (27.10.2017) yayımlanan "Soros Sever Ahmet!" başlıklı yazımdan notlar...


— Murat Kelkitlioğlu (@kelkitlioglumrt) 27 Ekim 20171- Osman Kavala’ya vurulan kelepçe sonrası bağıranlar korosuna her gün yeni bir isim ekleniyor. Meğer ne çok Soros sever varmış! (...)


— Murat Kelkitlioğlu (@kelkitlioglumrt) 27 Ekim 20172- Koroya katılan son isim eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başdanışmanı Ahmet Sever oldu. Gözaltına itirazı varmış. (...)


— Murat Kelkitlioğlu (@kelkitlioglumrt) 27 Ekim 20173- Soros’un kurduğu vakıfla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ilişkilendirerek, geçmişte yaptığı gibi, operasyonu itibarsızlaştırmaya çalışıyor. (...)


— Murat Kelkitlioğlu (@kelkitlioglumrt) 27 Ekim 20174- Dikkat ederseniz 'geçmişte olduğu gibi" diyorum. Zira Sever daha önce de yine aynı görevi üstlenip, Can Dündar'a mektup yazmıştı. (...)


— Murat Kelkitlioğlu (@kelkitlioglumrt) 27 Ekim 20175- Ne diyordu mektubunda; "Çıktıktan sonra da inadına inadına ve göstere göstere gazetecilik yapmaya devam edeceksin." (...)


— Murat Kelkitlioğlu (@kelkitlioglumrt) 27 Ekim 20176- Sever'in istediği oldu, mektuptan bir hafta sonra Dündar serbest kaldı. Ama Can çıkar çıkmaz soluğu Avrupa'da aldı. (...)


— Murat Kelkitlioğlu (@kelkitlioglumrt) 27 Ekim 20177- Sever, 'inadına gazetecilik yapacaksın' demişti ama o şimdi günlerini firari bir hain olarak öldürüyor. (...)


— Murat Kelkitlioğlu (@kelkitlioglumrt) 27 Ekim 20178- Son olarak şunu da sorayım Ahmet Sever’e! Doğan Satmış’ın röportajını okuma fırsatın oldu mu?


— Murat Kelkitlioğlu (@kelkitlioglumrt) 27 Ekim 2017Doğan Satmış'ın Cumhuriyet'te aynı konuyla ilgili taban tabana zıt yazılarını okumuştum...

Senin okuma fırsatın oldu mu? https://t.co/ONdEkj6xsu


— Ahmet Sever (@ahmetsever4260) 27 Ekim 2017
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin