Murat Ağırel hakkında flaş karar!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılan ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Google Haberlere Abone ol
Murat Ağırel hakkında flaş karar!

Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel, tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmişti. Ağırel, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kararın ardından Yeniçağ'a konuşan Ağırel'in avukatı, "Savunmamız haklı bulundu. Savcılığın tutuklama tedbirinin çok ağır olduğu, bir tweetle ifşa amacı olmadan bu işin yapıldığına kanaat getirdi hakim bey bu nedenle de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, ifade vermek için savcılığa çağrıldı. Ağırel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Cumhuriyet Başsavcı Vekili aradı. Şüpheli sıfatı ile saat 14:30 da ifade vermeye gideceğim." ifadelerini kullandı. Ağırel'e hangi konuda ifade vereceğine dair bir bilgi verilmediği öğrenildi.

Ağırel daha sonra konu ile ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulunarak şunları söyledi:

"Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim. Ben Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerini en kılcal damarlarına kadar nakş etmiş Kemalist Türk genciyim. Devrim düşmanlarından, din maskeli bezirganlardan, yoksul halkın parasını yağmalayanlardan, Pelikan çetesinden korkmuyorum.

Bizden Devlet düşmanı çıkaramazlar.Yaratmaya çalıştıkları algı ‘’MİT mensuplarını ifşa ettiler’’ söylemi. İnanmayın... Ben bu hesaptan Cumhurbaşkanı’nın ‘’birkaç şehit’’ söyleminden sonra şehitlerimizin fotoğrafını paylaştım ve rahmet diledim.

Paylaştığım fotoğrafları şehitlerin arkadaşlarının sosyal medya hesaplarında ve Abdullah Ağar’ın tweet paylaşımından aldım.

Odatv haberinden sonra Yeniçağ ve beni önce PELİKAN ın resmi hesabı Yek Vucud hesabı hedef göstermiş ardından Fatih Tezcan denen Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı , Tetikçi gazeteci Ersoy Dede, PKK sever Fetöcü Hilal Kaplan." (Kaynak: Yeniçağ)

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin