MSD Türkiye'de yeni atama!

MSD Türkiye’de üst düzey atama gerçekleşti. MSD Türkiye’nin yeni Hastane ve İmmünoloji İş Birimi Direktörü Aslı Ekren oldu. MSD Türkiye Kurumsal İletişim ve Koordinasyon Müdürlüğü görevini yürüten Rüya Koşkun, 1 Kasım 2020 tarihi itibarı ile MSD Türkiye Diyabet ve Aşı İş Birimi’ne İş Birimi Direktörü olarak atandı.

Google Haberlere Abone ol
MSD Türkiye'de yeni atama!

MSD Türkiye’de üst düzey atama gerçekleşti. MSD Türkiye’nin yeni Hastane ve İmmünoloji İş Birimi Direktörü Aslı Ekren oldu.

Galatasaray Lisesi’nden mezun olan Aslı Ekren, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme ve Ekonomi bölümlerinde çift anadal yaparak tamamladı. Profesyonel kariyerine 2007 yılında Roche’ta Pazarlama Yönetici Adayı olarak başlayan Ekren, 2009 yılına kadar bu görevini Türkiye ve İsviçre’de sürdürdü. Ekren, 2009-2016 yılları arasında Roche Türkiye’de Ürün Müdürü olarak Hematoloji İş Birimi’nde; Kıdemli Ürün Müdürü olarak Onkoloji İş Birimi’nde görev aldı.

2016 yılında Takeda İlaç’a Gastroenteroloji İş Birim Müdürü olarak geçen ve bu birimin kurulması ve yönetilmesi görevini üstlenen Aslı Ekren, 2017 yılında Gastroenteroloji İş Birimi Lideri olarak Takeda Türkiye Yönetim Ekibi’ne katıldı. Satış ve pazarlama sorumluluğunun yanı sıra Takeda–Shire birleşmesinin Türkiye operasyonunu da yönetti. 2017 yılında INSEAD - Liderlik Programı’na katıldı. Son olarak JanssenTürkiye’de Pulmoner Arteriyel Hipertansiyon İş Birim Lideri ve Liderlik Ekibi üyesi olarak görev yapan Ekren, 2 Kasım 2020 tarihi itibariyle MSD Türkiye’deki yeni görevine başladı. Yeni dönemde MSD Türkiye Liderlik Takımı’nın bir üyesi olarak Hastane ve İmmünoloji İş Birimi’ne liderlik edecek.

MSD Türkiye Kurumsal İletişim ve Koordinasyon Müdürlüğü görevini yürüten Rüya Koşkun, 1 Kasım 2020 tarihi itibarı ile MSD Türkiye Diyabet ve Aşı İş Birimi’ne İş Birimi Direktörü olarak atandı.

MSD Türkiye’de üst düzey atama gerçekleşti. Son olarak MSD Türkiye Kurumsal İletişim ve Koordinasyon Müdürü görevini yürüten Rüya Koşkun, MSD Türkiye Diyabet ve Aşı İş Birimi Direktörlüğü görevine getirildi.

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünde tamamladığı üniversite eğitiminin ardından Oxford Üniversitesi’nden Sosyoloji yüksek lisans diplomasını alan Rüya Koşkun, kariyerine 2009 yılında Yönetim Danışmanlığı alanında Araştırma Analisti olarak başladı. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra, 2011-2012 yılları arasında Nielsen İngiltere'de İş Analisti olarak çalışan Koşkun, 2012 yılında Türkiye’ye dönerek Pfizer’da İnsan Kaynakları, Strateji ve İş Geliştirme ve Pazarlama alanlarında çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 2015’te MSD Türkiye’ye İmmünoloji Ürün Müdürü olarak katılan Rüya Koşkun, Mayıs 2018’den beri Koordinasyon Müdürlüğü görevini yürütmekteydi. Ekim 2019 itibariyle Kurumsal İletişim Liderliği rolünü de üstlenen Rüya Koşkun, stratejik iletişim ve sosyal medya yönetimi süreçlerini yönetiyordu. Rüya MSD Türkiye Liderlik Takımı’nın bir üyesi olarak Diyabet ve Aşı İş Birimi’ne liderlik edecek.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin