Milyonlarca memuru ilgilendiren açıklama. 3600 ek göstergede Memur-Sen ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı masada... Memur-Sen'den dikkat çeken açıklama geldi

Milyonlarca memurun gözü kulağı 3600 ek göstergede... Memur-Sen ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın görüşmeleri sürüyor. Memur-Sen ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılacak açıklamalar haricindeki "sözde taslak, gerçek dışı beyan ve haberlere" itibar edilmemesi gerektiği belirtildi.

Google Haberlere Abone ol
Milyonlarca memuru ilgilendiren açıklama. 3600 ek göstergede Memur-Sen ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı masada... Memur-Sen'den dikkat çeken açıklama geldi

Memur-Sen'in yazılı açıklamasında, 6. Dönem Toplu Sözleşme'de karara dönüştürdükleri ek göstergelerin düzenlenmesine yönelik çalışmanın ilk toplantısının, 16 Şubat 2022'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bir araya gelinerek gerçekleştirildiği ifade edildi.

Memur-Sen, Bakanlık tarafından kamu görevlilerine yönelik istatistik ve mevcudu özetleyen bir çalışmanın kendilerine sunulduğu, bu bilgilerin dışında "ek göstergelere" ilişkin unvan bazlı bir taslak çalışmanın sunulmadığı belirtildi.

Yapılan yazılı açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

"Ancak kamuoyunda, unvanlar da zikredilmek suretiyle bilgi kirliliğine neden olan sözde taslak çalışmaların yer aldığı paylaşımlar yapılmaktadır. Bilinmelidir ki; 3600 ek gösterge dahil kamu görevlilerini ilgilendiren her konunun asli öznesi ve tek yetkili tarafı Memur-Sen'dir. Ek göstergelere ilişkin komisyon çalışmalarının gerçekleşeceği bu süreçte, Memur-Sen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılacak açıklamalar haricindeki sözde taslaklara, gerçek dışı beyanlara ve haberlere itibar edilmemesini önemle belirtir, kamu görevlilerimizin bilgisine sunarız"

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin