Milyonlarca kredi kartı kullanıcısını ilgilendiren karar. Kredi ve banka kartlarında limitler değişti. 1 Temmuz itibariyle resmen başladı

Koronavirüs salgını ile birlikte alışveriş ve ödeme şekilleri de değişti. Temassız ödemelerde büyük artış yaşandı. Kredi kartı ve banka kartı kullananları yakından ilgilendiren temassız ödeme limiti 500 liradan 750 liraya çıkarıldı. Yeni karar 1 Temmuz'dan itibaren başladı.

Google Haberlere Abone ol
Milyonlarca kredi kartı kullanıcısını ilgilendiren karar. Kredi ve banka kartlarında limitler değişti. 1 Temmuz itibariyle resmen başladı

Temassız ödeme limitlerinde değişikliğe gidildi. Kredi kartı ve banka kartlarında temassız ödeme limiti 250 lira daha artırıldı.

1 TEMMUZ'DAN İTİBAREN GEÇERLİ

500 lira limitle sınırlandırılan temassız ödeme 750 liraya çıkartıldı. Limit artırımı 1 Temmuz 2022'den itibaren başladı.

EN SON 1 ŞUBAT'TA GÜNCELLENMİŞTİ

Temassız ödeme limiti en son 1 Şubat 2022'de güncellenmiş ve 500 liraya yükseltilmişti. 750 liraya yükselen temassız ödeme limiti böylece yüzde 50 oranında artmış oldu.

 TEMASSSIZ ÖDEME NEDİR?

Temassız ödeme, kullanıcı ödeme aracı, ve POS cihazı arasında temas olmadan yapılan ödeme işlemlerine verilen isimdir. Temassız ödeme işleminde, kullanıcı temassız kartını veya temassız ödeme yapabilen telefonunu işyeri POS cihazına yakın mesafede tutar ve ödeme bilgileri kablosuz olarak gönderilir.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin