Milli tekvandocu Merve Dinçel Kavurat, İngiltere'de bronz madalyanın sahibi oldu

İngiltere’nin Manchester kentinde düzenlenen Tekvando Grand Prix Final müsabakalarında kadınlar 49 kiloda mücadele eden milli sporcu Merve Dinçel Kavurat, bronz madalya kazandı.

Google Haberlere Abone ol
Milli tekvandocu Merve Dinçel Kavurat, İngiltere'de bronz madalyanın sahibi oldu

İngiltere’nin Manchester kentinde düzenlenen müsabakada mücadele eden milli sporcu Merve Dinçel Kavurat, bir başarıya daha imza attı. 

Türkiye Tekvando Federasyonunun açıklamasına göre, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'na kota puanı veren son organizasyonda Türkiye'yi 7 sporcu temsil etti.

Kadınlar 49 kiloda Merve Dinçel Kavurat, bronz madalya kazandı.

Bu organizasyonla birlikte tekvandoda Paris 2024 Olimpiyat Oyunları puan süreci sona erdi.

Dünya Tekvando Federasyonunun açıklayacağı resmi sıralamanın ardından oyunlara doğrudan kota kazanan sporcular netlik kazanacak.

SERDAL ADALI: BU SEÇİM, BUGÜNE KADAR GÖRDÜĞÜM EN KÖTÜ ORGANİZASYON

Beşiktaş Kulübü’nün başkan adaylarından Serdal Adalı, “Bu seçim, bugüne kadar gördüğüm en kötü organizasyon. Oy kullanmak için gelip dışarıda kalan arkadaşlarımız var. Geri dönen arkadaşlarımız var” dedi.

Beşiktaş Kulübü, 35’inci başkanını seçiyor. BJK Emlakjet Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen kongrede adaylardan Serdal Adalı, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Genel kurul üyelerinden sabırlı olmalarını rica eden Adalı, “Bir organizasyon bozukluğu var. Bunun farkındayız. Bu seçimi stadımızda yapabilirdik. Başka daha geniş bir alanda da yapabilirdik. Beşiktaş için çok önemli bir seçim. Mevcut durumdan dolayı bırakıp gidilecek kadar basit bir seçim değil. Herkesten biraz daha sabır rica ediyorum. Kısa süre sonra bir rahatlık olacaktır. Bu seçim, bugüne kadar gördüğüm en kötü organizasyon. Oy kullanmak için gelip dışarıda kalan arkadaşlarımız var. Geri dönen arkadaşlarımız var. Güvenlik arkadaşlarımız ile görüşüyoruz. Bizim başkanlığımız döneminde organizasyonlarımızı statta veya başka bir yerde yapacağız. Bu durum bizim son rezilliğimiz olacak. Tüm genel kurul üyelerimizden de özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

Seçime yaklaşık 11 binlik bir katılım beklediklerini belirten Adalı, "Herkesin kulübüne sahip çıkmak için gelip oyunu kullanmaya niyetli olduğunu görüyorum. İnşallah sahip de çıkacak" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin