MHP'li vekilden Acun Ilıcalı ve Hasan Can Kaya'ya tepki: Çukurdur, vasattır

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hasan Can Kaya'nın 'seviyesiz' olduğunu belirtti. Acun Ilıcalı ile ilgili de konuştu.

Google Haberlere Abone ol
MHP'li vekilden Acun Ilıcalı ve Hasan Can Kaya'ya tepki: Çukurdur, vasattır

RTÜK, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Exxen'de yayınlanan Hasan Can Kaya'nın 'Konuşanlar' programı için inceleme başlatıldığını açıklamıştı.

 MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı da Hasa Can Kaya'ye ve Exxen'in sahibi Acun Ilıcalı'ya tepki gösterdi. Kaşıkçı, Hasan Can Kaya'nın 'seviyesiz' olduğunu belirtti. Kaşıkçı, ‘Konuşanlar’ adlı program çukurdur, vasattır. Acun Ilıcalı mercek altına alınmalı.” dedi.

MHP adına Meclis'te konuşan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, “Türkiye'nin siyasi ve askeri adımlarının çıktısının, verilen mücadelenin ve karşılaşılan tehditlerin boyutunu ortaya tam olarak koyması bakımından önemli olduğunu” söyledi.

Kaşıkçı, “Günün sonunda elde edilen bu çıktı aynı zamanda muhalefetin de milli meselelerdeki duruşunu açığa çıkartmaktadır” ifadelerini kullandı.

“Son zamanlarda Türk gençliğine zehir saçan bazı programların göze çarptığını” belirten Kaşıkçı, “Bu programlardan biri de 'Konuşanlar' ismiyle yayınlanmaktadır. 'Konuşanlar' adlı program çukurdur, vasattır. Sunucusu Hasan Can Kaya seviyesizdir ve Türk toplumunun değerlerinin altına dinamit koyup patlatmaya çalışan anlayışın ekranlara tezahürüdür” dedi.

Programın yayınlandığı dijital yayın platformu Exxen'in sahibi olan Acun Ilıcalı'nın “mercek altına alınmasını” isteyen Lütfi Kaşıkçı, şunları söyledi:

“Yapılan iş 'İçerik üretmek, kara mizah ya da ofansif mizah' denilerek geçiştirilemez. Sahne ve seyirci ilişkisi bir saygı temeli üzerine kuruludur. Konuğun sunucuya, sunucunun konuğa küfretmesiyle gelinen seviyeyi ve bu durumun ifade özgürlüğüyle savunulmasını Ülkü Ocakları'ndan yetişen bir birey olarak anlamak mümkün değildir. Ayrıca, reyting uğruna değerlerimizi aşağılayan programlara kendi mecrasında izin ve yayın hakkı tanıyan Acun Ilıcalı ismi acil mercek altına alınmalı, her şeyin daha fazla abonelik ve daha fazla reyting olmadığı ve milletimizin korunması gereken manevi değerlere sahip olduğu kendisine hatırlatılmalıdır.”

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin