MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sınır ötesi operasyonuna destek: Yeni bir sınır ötesi harekat mecbur hale gelmiştir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Konuşmasında Pençe-Kilit operasyonu şehitlerini andı. NATO'ya başvuru yapan İsveç ve Finlandiya ise hedefindeydi. Bahçeli, hükümümetin sınır ötesi operasyonuna da destek verdi. "Yeni bir sınır ötesi harekat mecbur hale gelmiştir" dedi.

Google Haberlere Abone ol
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sınır ötesi operasyonuna destek: Yeni bir sınır ötesi harekat mecbur hale gelmiştir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin haftalık grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Büyük hünkarımız Fatih tarihin akış yatağını değişim kulvarına sokmuş, yenilmez iradesiyle İstanbul'u fethin güzelliğine kavuşturmuştur. Geçtiğimiz pazar günü Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi fidan dikim törenini gerçekleştirdik. Millet Bahçesi fethimizin tamamlayıcısı bir halkası, kuşkusuz göz kamaştıracaktır.

Millet Bahçesi'nde fitne kazısına heves edenler yine kaybedeceklerdir. Bunların meselesi ne ağaç, ne doğa, ne de çevre güzelliğidir. Böylesine bir gündemleri asla yoktur. Müşterek gündemleri kriz çıkarmak, sorun üretmek, Türkiye'nin önüne taş koymaktır. Kaldı ki İstanbul'un heba ve kayıp yıllara, aziz milletimizin bildiği hazin gerçekler arasındadır. Kimin sorunlu, kimin suçlu, kimin İstanbul'un bahtını kapadığı da herkesin malumudur.

Millet Bahçesi'nden yeni bir Gezi Parkı kalkışması, yeni bir husumet dalgası, yeni bir kaos fırtınası çıkarmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Bizden söylemesi, uyarmadı demesinler. Su testisinin su yolunda kırılacağını, keskin sirkenin küpüne zarar vereceğini bir an olsun güdük akıllarından çıkarmasınlar. İstanbul'un Fethi'nin 569. yıl dönümü kutlu olsun.

PENÇE KİLİT OPERASYONU

Son günlerde arka arkaya şehit haberleri alıyoruz. Pençe Kilit bölgesinde bölücü terör örgütüyle girdikleri çatışmada şehit düşen kahramanlarımıza Allah'tan rahmetler, tedavi altında bulunan kahramanlarımıza da Allah'tan sağlık, şifa diliyorum.

Hiçbir cani, hiçbir işbirlikçi Türkiye karşısında duramayacak. Terörün, geçerli bahanesi yoktur. Var diyenler teröristlerle aynı çizgidedir. Demokrasi terörün sığınağı olamayacaktır. İnsan hakları ile terörü bir veya aynı görenler, terörü insan hakkı olarak yorumlayanlar işlenen cinayetlere iştirak etmişlerdir.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA'NIN NATO BAŞVURUSU

Basiretli olmak demek gösterilenin ötesini görmek demektir. Türk milleti engin bir basirete sahiptir bu nedenle dostane maskeye bürünmüş düşmanlıkları tespit edecek karakterdedir. Gülücükler saçarak, bize el uzatan aynı anda kolumuzu kesmek için fırsat kollayan terör baronlarına tavizimiz dün olduğu gibi yoktur, olmayacaktır. Biz konuştuk mu mertçe konuşuruz. Buna karşılık namertleri biliriz, nankörleri görürüz. Terörle mücadelemiz aynı zamanda zalimlerle, Türkiye düşmanı mihraklarla mücadeledir. Teröristlere elindeki silahı verenler de teröristtir. Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine itirazı boşuna değildir. Bu ülkeleri temsil edenlerin, ülkemize gelerek ikna gayretleri boşa emektir. Çünkü bu ülkeler samimi değildir. İsveç yönetimi kendi başkentinden bölücü teröristlerin Türkiye aleyhte gösterilerine hala sessiz, seyircidir. Hatta terörist polis koruması altındadır.

Yeni bir sınır ötesi harekat mecbur hale gelmiştir. ABD sözcülerinin son günlerde muhtemel askeri harekâttan söz edilmesinden sonra Türkiye'yi Ankara mutabakatına davet etmesi, şizofrenik bir saptırmadır, gerçekle bağdaşmamaktadır. Mutabakata kimin uymadığı ortadadır. Tel Rıfat ve Münbiç özgürleştirilmelidir.

Türkiye terörle mücadelesini icra ederken, CHP Genel Başkanı'nın Van'daki konuşması terörizme uzatılmış zeytin dalıdır. Kılıçdaroğlu, "Demirtaş'ın, Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız, bize katılın" dedi. Sayın Kılıçdaroğlu, şu gerçeği kafana sokacağım. Kılıçdaroğlu sen itiraz etsen de Demirtaş teröristtir, bölücüdür. Osman Kavala sorosçudur, şaibeli suçludur. 

Zillet masasının dördüncüsü 29 Mayıs'ta gerçekleşmiştir. Sormadan geçmek istemiyorum sizin memleket neresidir? Her birinizi masaya çekip oturtan çevreler kimlerdir? Bu masada ne ararsanız vardır; dedikodu, samimiyetsizlik, istismar... 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin