Meteoroloji'den beklenmeyen hava tahmini! Havalar Isınıyor; Kar Erimesi ve çığ riskine dikkat... İşte bu hafta Türkiye'de beklenen hava tahmini...

2022’nin ilk günlerinde yurdumuzu etkileyen yağışlı ve soğuk havanın, yarın(Salı) Batı Karadeniz’in kıyı kesimi, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yağış bırakarak yurdumuzu terk edeceği tahmin ediliyor. Artan sıcaklıklarla birlikte, mevcut kar örtüsünde meydana gelebilecek hızlı erime sebebiyle sel, su baskını, heyelan ve çığ oluşma riskinin arttığı değerlendirilmektedir.

Google Haberlere Abone ol
Meteoroloji'den beklenmeyen hava tahmini! Havalar Isınıyor; Kar Erimesi ve çığ riskine dikkat... İşte bu hafta Türkiye'de beklenen hava tahmini...

2022’nin ilk günlerinde yurdumuzu etkileyen yağışlı ve soğuk havanın, yarın(Salı) Batı Karadeniz’in kıyı kesimi, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yağış bırakarak yurdumuzu terk edeceği tahmin ediliyor.

Yarın(Salı) batı kesimlerden başlayarak, zamanla yurt genelinde sıcaklıkların hissedilir derecede artacağı ve hafta boyunca mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Bazı merkezlerimizde önümüzdeki hafta boyunca beklenen en yüksek hava sıcaklıkları; Ankara: 14, İstanbul: 17, İzmir: 19, Antalya: 19, Samsun: 19, Trabzon: 16, Erzurum: 4, Diyarbakır: 12, Van: 7 derecedir.

Artan sıcaklıklarla birlikte, mevcut kar örtüsünde meydana gelebilecek hızlı erime sebebiyle sel, su baskını, heyelan ve çığ oluşma riskinin arttığı değerlendirilmektedir.

 

 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin