Meteoroloji'den 52 ile 'sarı' ve 'turuncu' uyarı: İstanbul, İzmir, Bursa... Çok şiddetli olması bekleniyor. Rüzgar, fırtına, lodos kaç gün sürecek?

Tüm Türkiye teyakkuzda... Meteoroloji'den 52 ili ve birçok bölgeyi kapsayan kritik uyarılar geldi. 17 ile "turuncu", 35 ile "sarı" uyarı yapıldı. Bu akşam saatlerinden itibaren ve yarın gün boyunca yurt genelinde şiddetli rüzgarın etkili olması bekleniyor. Meteoroloji son tahminlerine göre 17 il için turuncu, 35 il için de sarı uyarıda bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Meteoroloji'den 52 ile 'sarı' ve 'turuncu' uyarı: İstanbul, İzmir, Bursa... Çok şiddetli olması bekleniyor. Rüzgar, fırtına, lodos kaç gün sürecek?

Meteoroloji'nin son hava tahminlerine göre yurt genelinde bu akşam saatlerinden itibaren şiddetli rüzgar etkili olacak. Yer yer fırtınanın etkili olacağı bölgelerde vatandaşlardan sosyal hayatta tedbirli olmaları istendi.

Şiddetli rüzgarın etkili olması beklenen 17 il için turuncu uyarı, 35 il için sarı uyarı yapıldı.

TURUNCU UYARI YAPILAN İLLER:

İzmir, Manisa, Uşak, Kütahya, Balıkesir, Çanakkale, Bursa, Bilecik, Bolu, Düzce, Sakarya, Kocaeli, Yalova, İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli.

SARI UYARI YAPILAN İLLER:

Aydın, Muğla, Antalya, Burdur, Denizli, Afyonkarahisar, Isparta, Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Çankırı, Çorum, Yozgat, Sivas, Tokat, Amasya, Karabük, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Rize.

EGE, İÇ ANADOLU, KARADENİZ, MARMARA VE BATI AKDENİZ İÇİN FIRTINA UYARISI

Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz ve Marmara'da, yarın sabah saatlerinden itibaren kuvvetli fırtına bekleniyor.

Yarın sabah saatlerinden itibaren rüzgarın güney ve güneybatı (lodos) yönlerinden yurdun batı kesimlerinden başlamak üzere Güney Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Karadeniz'de kuvvetli ve fırtına, Marmara bölge geneli ile Kuzey Ege ve Batı Karadeniz'in batısında kuvvetli ve tam fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

ESKİŞEHİR, BURSA, KÜTAHYA VE BİLECİK

4 ilde yarın saat 06.00'dan itibaren gün boyu hızı saatte 50 ila 80 kilometreyi bulması öngörülen kuvvetli rüzgar ve yer yer 70 ila 110 kilometre esmesi tahmin edilen tam fırtına bekleniyor.

Açıklamada, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, ağaç veya direklerin devrilmesi gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlar ile yetkililerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

DOĞU KARADENİZ

Bölgede rüzgarın yarın sabah saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli ve fırtına şeklinde etkili olması bekleniyor.

Yapılan uyarıda, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Yarın geceden itibaren de fırtına etkisini kaybedecek.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin