Meteoroloji uyarmıştı, sarı kod bugün de sürdü. İstanbul'da sis hayatı felç etti. Seferlerde aksamalar yaşanıyor

İstanbul'da dün akşam başlayan yoğun sis etkisi devam ediyor. İstanbullular bugün de güne sis ile uyandı. Sis, kentin tamamını etkisi altına alırken, bazı noktalarda görüş mesafesi düştü. Öte yandan sis nedeniyle deniz ulaşımında bazı seferlerde aksamalar yaşandı. İDO ve BUDO'nun bazı seferleri de iptal edildi.

Google Haberlere Abone ol
Meteoroloji uyarmıştı, sarı kod bugün de sürdü. İstanbul'da sis hayatı felç etti. Seferlerde aksamalar yaşanıyor

İstanbul'da sabah saatlerinde sis etkili oluyor.

Sis, kentin tamamını etkisi altına alırken, görüş mesafesinin düşmesiyle deniz ulaşımında aksamalar yaşandı.

Meteorolojinin dün sarı kodla uyarı yaptığı sis bu sabah saatlerinde de İstanbul'da etkili oldu.

Sis, kentin tamamını etkisi altına aldı. Bazı noktalarda görüş mesafesi düştü.

Şehir hatları yapılamıyor

Öte yandan sis nedeniyle deniz ulaşımında bazı seferlerde aksamalar yaşandı. İstanbul Boğazı'ndaki sis nedeniyle şehir hatları seferleri yapılamıyor.

Öte yandan İstanbul Deniz Otobüsü (İDO) ile Bursa Deniz Otobüsü'nün (BUDO) sabah saatlerindeki bazı seferleri olumsuz hava koşulları ve sis nedeniyle iptal edildi.

 

Üsküdar'da iskeleye gelenler seferlerin iptal edildiğini görünce Marmaray ve taksileri kullanmayı tercih etti. Taksici Ahmet Yıldız, "Sisten dolayı vapurlar çalışmıyor. Vatandaş mağdur oldu ama yapacak bir şey yok. Taksiler ya da Marmaray ile karşıya geçecekler" dedi.

Faruk Kara "Beşiktaş'a geçecektim ama seferler iptal olmuş. Taksi ya da dolmuşla gideceğiz." dedi.

KIZ KULESİ KAYBOLDU

İstanbul'un simgeleri arasında yer alan Kız Kulesi'nin de sisten dolayı kaybolduğu görüldü. Üsküdar Sahili'nde bazılar sis manzarasını fotoğrafladı. Kız kulesini çekmek için geldiğini söyleyen Perihan Yaman "İstanbul çok güzel. Sis olduğundan Kız kulesini çekmeye gelmiştik. Maalesef hiç gözükmüyor. Sisin açılmasını bekleyeceğiz" diye konuştu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin