Meteoroloji uyardı, kar geliyor. Meteoroloji'den birçok kente 'sarı' ve 'turuncu' kodlu uyarı. Bu illerde sağanak yağış bekleniyor

Kasım ayı Türkiye genelinde ılık şekilde geçerken ayın son günlerinde soğuk havalar ve yağışlar etkisini göstermeye başladı. Meteoroloji'den yapılan değerlendirmeye göre Türkiye genelinde sağanak yağışlar bekleniyor. Bazı bölgelerde kar yağışı etkili olacak. Meteoroloji 16 kente sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulundu. İşte Türkiye geneli hava durumu...

Google Haberlere Abone ol
Meteoroloji uyardı, kar geliyor. Meteoroloji'den birçok kente 'sarı' ve 'turuncu' kodlu uyarı. Bu illerde sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmeye göre yarın yurt genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarılar:

Yarın öğleden sonra Kayseri, Niğde, Yozgat ve Sivas, akşam saatlerinden sonra Tokat, Amasya ve Samsun çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), gece saatlerinden itibaren Ordu çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) sağanak yağış bekleniyor.

KAR UYARISI

Yağışların 1500 m üzeri yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olması bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında da bulunuldu.

 BATI KARADENİZ'DE METREKAREYE 75 KG YAĞIŞ UYARISI

Yarın ilk saatlerden itibaren Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu’nun kuzeyi ile Bolu’nun kuzeyinde yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli (30-75 kg/m2) olması bekleniyor. Yağışların 1200 m üzeri yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bölgede sel, su baskını, heyelana karşı dikkatli olunması uyarısında da bulunuldu.

GÜNEYDOĞU'DA ŞİDDETLİ SAĞANAK TAHMİNİ

Adıyaman, Malatya, Elazığ çevreleri ile zamanla Tunceli, Diyarbakır, Siirt, Batman, Bitlis ve Van’ın güneyinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2), Bingöl, Elazığ’ın güneyi, Diyarbakır ve Batman’ın kuzeyi, Mardin, Şırnak ve Hakkari’de çok kuvvetli (51-75 kg/m2) sağanak yağış bekleniyor.

1700 METRENİN ÜZERİNDE KAR BEKLENİYOR

Yağışların 1700 m üzeri yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin